Kuri Panevėžio gatvė yra ilgiausia, trumpiausia ir seniausia?

Kuri Panevėžio gatvė yra ilgiausia, trumpiausia ir seniausia?

Vilda LUKAITYTĖ / Arūno REVOTO, Vildos LUKAITYTĖS, JP nuotr.

smelynes gatve
Praėjusių metų duomenimis, Panevėžyje buvo net 518 gatvių. Bendras gatvių ilgis siekia daugiau nei 340 kilometrų.

Ar esate pagalvoję, kuri gatvė Panevėžio mieste yra trumpiausia, ilgiausia, o galbūt seniausia? Praėjusių metų duomenimis, Panevėžyje buvo net 518 gatvių. Bendras gatvių ilgis siekia daugiau nei 340 kilometrų. Tiesa, šiais metais gatvių Panevėžyje net padaugėjo, o kelioms buvo pakeisti pavadinimai.

Panevėžio miesto taryba dar 2016 metais patvirtino sąrašą, kuriame įrašytos 518 Panevėžyje esančios gatvės.

BIC

Sąraše skelbiama, kad pati trumpiausia gatvė Panevėžyje yra Sukilėlių aikštė. Jos ilgis, vos 30 metrų. 76 metrų ilgio Panevėžio Bataliono g. – taip pat gali pretenduoti į vienos iš trumpiausių Panevėžio miesto gatvių sąrašą. Trečiojoje trumpiausių miesto gatvių sąrašo vietoje – Kapsų gatvė. Jos ilgis beveik 80 metrų.

Nors Panevėžyje egzistuoja ir Trumpoji gatvė, tačiau ji nėra pati trumpiausia mieste. Šios gatvės ilgis daugiau nei 95 metrai.

 Kaina be PVMKaina su PVM
Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina, iš to skaičiaus:1,32 Eur/m³1,60 Eur/m³
geriamojo vandens tiekimo0,56 Eur/m³0,68 Eur/m³
nuotekų tvarkymo0,76 Eur/m³0,92 Eur/m³
Atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos kaina, kai įrengtas atsiskaitomasis apskaitos prietaisas0,83 Eur/ butui/mėnesį1,00 Eur/ butui/mėn.
Atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos kaina, kai dėl techninių ar kitų priežasčių nėra galimybės įrengti atsiskaitomojo apskaitos prietaiso0,34 Eur/ butui/mėnesį0,41 Eur/ butui/mėn.

Turbūt daugelis nustebs, jog ilgiausia Panevėžio miesto gatvė yra tituluojama Savitiškio gatvė. Jos ilgis – daugiau nei 7 kilometrai.

Antroje ilgiausių Panevėžio miesto gatvių sąrašo vietoje puikuojasi Nemuno gatvė, trečioje – Klaipėdos gatvė.

Mieste gausu ir tokių gatvių, kurios gali būti menkai girdėtos net ir ilgamečiams panevėžiečiams. Panevėžyje yra gatvių ir tokiais pavadinimais: Viktorinės g., Slėptuvės g., Apvaizdos g., Ešerių g., Maudyklos g.

 Kaina be PVMKaina su PVM
Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina, iš to skaičiaus:1,21 Eur/m³1,46 Eur/m³
geriamojo vandens tiekimo0,52 Eur/m³0,63 Eur/m³
nuotekų tvarkymo0,69 Eur/m³0,83 Eur/m³
Atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos kaina, kai įrengtas atsiskaitomasis apskaitos prietaisas0,72 Eur/apsk. prietaisui/mėn.0,87 Eur/apsk. prietaisui/mėn.
Atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos kaina, kai dėl techninių ar kitų priežasčių nėra galimybės įrengti atsiskaitomojo apskaitos prietaiso0,38 Eur/namui/mėn.0,46 Eur/namui/mėn.

Seniausia gatvė

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiasis geografinės informacinės sistemos specialistas Andrius Sviderskas, kaip pačią seniausią Panevėžio gatvę, įvardijo Senamiesčio g.

„Manau, Senamiesčio gatvė ir yra pati seniausia Panevėžyje. Tai dar priklauso nuo to, nuo kada mes norime skaičiuoti laiką. Nuo Senamiesčio gatvės pradėjo kurtis visas miestas. Čia buvo pirmoji bažnyčia, traktierius bei senosios kapinės“, – pasakojo A. Sviderskas.

Senamiescio gatve 05
Manoma, jog Senamiesčio gatvė yra pati seniausia Panevėžyje.

Pačios naujausios gatvės Panevėžyje, pagal praėjusių metų patvirtintą miesto Tarybos sąrašą, yra Javų gatvė, esanti netoli „Ąžuolo“ sodų bei Bičių gatvė, esanti Rožyne.

Keičiami pavadinimai

Kelios Panevėžio gatvės per praėjusius ir šiuos metus spėjo pakeisti pavadinimą. Miesto valdžia tikina, kad mieste nebeliks nei vienos komunizmą menančios gatvės pavadinimo.

Tarybos nariai priėmė sprendimus ir kelias gatves jau pervadino. „Visiems laikams atėjusį Leniną“ šlovinusio poeto Vytauto Montvilos gatvė jau nuspręsta pervadinti į Aleksandro Jogailaičio gatvę, o buvusi Kolūkiečių gatvė jau vadinama Uosių gatve.

16522461_1540681235946138_1654757707_o
Vytauto Montvilos gatvė jau nuspręsta pervadinti į Aleksandro Jogailaičio gatvę.

Gatves ir atnaujina

Panevėžio miesto savivaldybė nuolat skelbia, kad vis daugiau dėmesio ir lėšų skiria miesto gatvių atnaujinimui.

Praėjusiais metais atnaujinusi rekordinį įvažų skaičių bei nemažai miesto gatvių, savivaldybė šiais metais planuoja dar didesnius darbus. Ruošiamasi daugelį metų netvarkytų gatvių remontui, o siekiant atlikti kuo daugiau darbų bus pasitelkta pažangi REMIX technologija.

„Atsižvelgiant į tai, kad ilgus metus nepakankamas dėmesys buvo skiriamas miesto pakraščiams, šiais metais tvarkysime ir atvedančias į mūsų miestą gatves. Savivaldybė planuoja pritaikyti pažangią karšto regeneravimo technologiją, kuomet klojamas perdirbtas asfaltas ir papildomai paklojamas 2,5 cm storio naujas. Atnaujintos dangos storis siekia 6-7 cm, o asfaltas tarnauja tiek pat ar net dar ilgiau, nei klojamas įprastu būdu. Ši technologija mums leis darbus atlikti žymiai greičiau, ir net kelis kartus mažesnėmis sąnaudomis. Vadinasi, per tą patį laiką sutvarkysime daugiau miesto gatvių“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

remonto darbai basanaviciaus sankryza 11-07-12 (11)
Panevėžio miesto savivaldybė nuolat skelbia, kad vis daugiau dėmesio ir lėšų skiria miesto gatvių atnaujinimui.

Naudojantis šia technologija 2017 m. planuojama remontuoti Klaipėdos g. (nuo miesto ribos iki Savitiškio g.), Nemuno g. vakarinę pusę (nuo Molainių iki Klaipėdos g.), Molainių g. (nuo Nemuno iki Projektuotojų g.), Smėlynės g. (nuo J. Basanavičiaus iki Paliūniškio g.), Rožių g. (nuo Smėlynės iki Amerikos g.), Pievų, Tinklų g., J. Biliūno g. vakarinę pusę (nuo Pajuostės pl. iki Venslaviškio g.), Venslaviškio g. (nuo Elektronikos iki Senamiesčio g.), Marijonų, Stoties, Algirdo g. Pirmu etapu planuojama atlikti darbų už beveik 2 mln. Eur. Per 3 metus ketinama investuoti 5 mln. Eur ir atnaujinti iki 50 km gatvių.

Kelių direkcijos lėšomis bus perkamos Pušaloto g. dalies kapitalinio remonto, Statybininkų g. rekonstrukcijos projektavimo paslaugos. Atsižvelgiant bendruomenės prašymus bei susitikimuose išsakytas problemas, pagal dar 2012 m. parengtą projektą bus rekonstruojama daug metų netvarkoma Stetiškių g. dalis (nuo Stetiškių g. 42 iki Aitvarų g.).

Visą Panevėžio miesto gatvių sąrašą rasite čia.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.