Garbingą jubiliejų švenčiantis sporto veteranas M. Gečas: „Aš čia tikrai būsiu ir sau gyvensiu“

AutoriusIGNAS JANELIŪNASFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUSVIDEOERIKAS LAUŽADIS
M. Gečas.

Nors daugelis mūsų šiuo metu savo malonumui žaidžiame krepšinį ar susitinkame su draugais ir kolegomis praleisti vakarą biliardinėje, tačiau nesusimąstome, kaip šios sporto šakos pasiekė Panevėžį ir jame vystėsi. Biliardo ir krepšinio plėtojimo ir vystymo nuopelnai priklauso ne kam kitam, kaip Panevėžio sporto veteranui, įvairių sporto šakų varžybų iniciatoriui ir aktyviam organizatoriui, sporto varžybų teisėjui, komentatoriui bei žurnalistui Marijonui Gečui. Būtent šiandien šiai žinomai Panevėžio asmenybei sukanka 85-eri.

Nuoširdus atsidavimas sportui ir jo plėtojimui

Panevėžietis Marijonas Gečas ilgus metus buvo įvairių sporto šakų varžybų iniciatorius ir organizatorius, teisėjas, komentatorius. Prieš keletą metų M. Gečas buvo apdovanotas aukso medaliu „Už nuopelnus Panevėžio sportui“, Lietuvos krepšinio federacijos III-iojo laipsnio medaliu „Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui“.

Sporto veteranas – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo signataras, Lietuvos sporto sąjungų draugijos (SSD) „Žalgiris“ Garbės narys, vienas iš juvenologų klubo „Atgaiva“ kūrimo iniciatorių. 2011 m. išrinktas Metų panevėžiečiu už sportui atiduotą gyvenimą, jam buvo suteikta nominacija už viso gyvenimo nuopelnus. Ir tai dar ne visi tikrojo panevėžiečio, mylinčio sportą, nuopelnai ir apdovanojimai.

M. Gečas.

Kaip teigia Marijonas, sportas ir viskas, kas su juo susiję, buvo jo gyvenimo pašaukimas.

„Kito darbo per visą gyvenimą neteko dirbti, nes visą gyvenimą, kiekvieną dieną, mane lydėdavo krepšinis, biliardas, tinklinis ar futbolas, nuolat sekdavau šių sporto šakų naujienas, todėl net nekildavo minčių tokio malonumo kūnui ir sielai atsisakyti“, – savo atsidavimą sportui aiškina 85-erių metų jubiliejų švenčiantis panevėžietis.

M. Gečas.

Įsimintiniausia akimirka – Pasaulio sporto veteranų žaidynės

Rodydamas ir pasakodamas apie savo žymiausius apdovanojimus, Marijonas su džiaugsmu pabrėžia, jog viena įspūdingiausių sporto patirčių jo gyvenime – tai 1998 metais vykusios Pasaulio sporto veteranų žaidynės Portlande, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jose Marijonas garbingai, kartu su visa tuometine 35 lietuvių delegacija, Lietuvai laimėjo net 10 medalių, o jis pats buvo pripažintas kaip pats vyriausias 1998 metų sporto veteranų žaidynių dalyvis.

„Nors žaidynės buvo kiek neįprastos dėl itin mažo dalyvių skaičiaus iš viso pasaulio, tačiau netgi tuo metu Lietuvos lengvaatlečiams, krepšininkams bei kitiems sportininkams pavyko pasiekti didžių pergalių“, – patirtimi svetur dalinasi sporto entuziastas.

M. Gečo apdovanojimai.

Tėvuko pomėgis įkvėpė sūnų kilniems tikslams

Metų panevėžiečio vardą prieš dešimtmetį įgijęs M. Gečas, dar vaikystėje pradėjo aktyviai domėtis biliardu. Jo tėvas buvo biliardo pradininkas Panevėžyje, tačiau, jau po Sąjūdžio įsikūrimo, visos šalies biliardo entuziastai pradėjo mąstyti apie Lietuvos biliardo federacijos įkūrimą, taip pat įstojimą į tokias tarptautines organizacijas, kaip Europos ir Pasaulio biliardo federacijos.

„Nors ir prieš daug daug metų Lietuvoje su bendraminčiais įkūrėme Biliardo federaciją, aš vis dar dirbu pačioje federacijoje, kaip Panevėžio miesto pirmininkas“, – dabartiniu indėliu į Biliardo federacijos veiklą džiaugiasi pašnekovas.

M. Gečas.

Tikėjimas Panevėžio sportišku jaunimu

Galima pamanyti, kad savo laikmečiu apie tuometines sporto peripetijas viską žinojęs Marijonas, ne tiek ir daug nusimano apie šiuolaikinį sportą ir atsirandančias naujas fizinio aktyvumo galimybes visuomenei.

Tačiau, net ir sulaukęs tokio garbaus amžiaus, sporto veteranas labai palaiko visus lietuvių atletus įvairiose varžybose ir kartu su kitais stebi kaip tik šiuo metu vykstančias Olimpines žaidynes Tokijuje.

„Tiek iš visos Lietuvos, tiek ir iš Panevėžio jau išvažiavo ir tebeišvažiuoja daug jaunų žmonių, protingų, aktyvių ir sportiškų žmonių. Tačiau aš vis dar tikiu ateitimi, tikiu naujų kartų sėkme sporte. Tikiu, kad bus kartos, kurios pasimokys iš ankstesnių padarytų klaidų ir iškelta galva sporte žengs naują žingsnį į priekį“, – teigia Marijonas.

M. Gečo apdovanojimai.

„Ypatingai šiemet teks visiems sportininkams bei jų treneriams peržvelgti šių metų padarytas klaidas ar netinkamus sprendimus, ruošiantis žaidynėms. Juk tik šiemet, pirmą kartą, per visą atkurtos Lietuvos istoriją, nei mūsų vyrų krepšinio rinktinė pateko į Olimpines žaidynes, nei, tikėtina, visa lietuvių delegacija grįš laimėjusi bent vieną olimpinį medalį“, – sudėtingus pandeminius metus Lietuvos sporto padangėje apžvelgia Marijonas.

Didžiausias džiaugsmas – perduoti prisiminimus ir patirtį kitiems

Kaip pasakoja jau 85-erių metų jubiliejų švenčiantis Marijonas, šis ilgaamžis laikas jam labiausiai tapatinamas su aktyvia ir sveika gyvensena bei savo pašaukimo atradimu.

„85 prabėgę metai – tai yra universalus gyvenimas, jeigu tu esi sveikas ir spėjai pasiekti savo tikslą“, – solidžios sukakties reikšmę apibūdina Marijonas.

M. Gečas.

Žymus sporto veteranas, minėdamas šią sukaktį, ne tik džiaugiasi sporto labui paskirtu gyvenimu, bet ir kviečia kitus sekti jo pėdomis bei ieškoti savo įkvėpimo.

„Labai kviečiu užeiti, nepraeiti pro mane einant kur nors šalia, aš čia tikrai būsiu ir sau gyvensiu. Su dideliu džiaugsmu priimsiu ir staliuką suruošiu, papasakosiu dar daugiau atsiminimų, nes čia mano tėvai gyveno, aš čia gimiau, tai čia ir paskutinį Amžiną atilsį priimsiu“, – kviečia visus neužmiršti jo nuopelnų ir apsilankyti svečiuose Marijonas Gečas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šalies vadovai sveikina Airiją Šv. Patriko dienos proga

confident-noyce

Sporto federacijos išsakė poziciją: rusų ir baltarusių sportininkai nelaukiami varžybose

confident-noyce

I. Šimonytė pasveikino popiežių Pranciškų pontifikato 10-mečio proga

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau