Gamtos mokykloje ugdomos tvaraus gyvenimo nuostatos

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ
Gamtos mokykloje ugdomos tvaraus gyvenimo nuostatos.

Panevėžio gamtos mokykla, dalyvaujanti tarptautinėje Gamtosauginių mokyklų programoje, daug dėmesio skiria visuomenės sąmoningumo ugdymui tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų tvarkymo klausimais. Renginiai, mokymai, edukacinės programos, projektinės veiklos formuoja mokinių aplinkosauginio mąstymo ir tvaraus gyvenimo įgūdžius.

Mokykla kasmet lapkričio pabaigoje aktyviai įsijungia į Europos atliekų mažinimo savaitės kampaniją. Šiais metais bendrojo ugdymo mokyklų 5-6 klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti šviečiamojo pobūdžio iniciatyvoje – viktorinoje „Rūšiuoji + perdirbi = saugai + taupai“. Renginį organizavo metodininkė Regina Jakštonienė. Pateiktos užduotys supažindino su atliekų sukeliamomis problemomis, neigiamu poveikiu aplinkai, skatino savo aplinkoje tinkamai  pasirūpinti atliekų tvarkymu.

Paskutinį lapkričio šeštadienį mokykloje minima ir tarptautinė pasipriešinimo pirkiniams arba „Nepirk nieko“ diena, siekiant atkreipti dėmesį į perdėtą vartotojiškumą, jo žalą planetai ir socialinei aplinkai. Tai viena iš pilietinių iniciatyvų, kviečiančių kasdien vartoti atsakingai, siekti mažinti kasdieniame gyvenime susidarančių atliekų kiekį. Šią dieną galime minėti įvairiai: nepirkti nereikalingų daiktų, atliekoms suteikti naują gyvenimą – perdirbti ir naudoti juos kitoms reikmėms, keistis dar gerais, bet jau nereikalingais daiktais užuot juos išmetus, neiti į parduotuvę!

Minint ,,Nepirk nieko” dieną Gamtos mokyklos ugdytiniai dalyvavo popietėje, kurios metu išklausė gidės Daivos Mulevičienės pasakojimą apie šios dienos reikšmę, idėją. Vaikai analizavo, kokių pirkinių būtų galima atsisakyti, dalinosi savo gyvenimiška patirtimi. Renginyje leitmotyvu skambėjo mintis ,,pirk apgalvotai”. Daugeliui buvo netikėta, kai metodininkė Inga Minkevičienė pasiūlė pirktinius domino, šaškių, kitus stalo žaidimus pakeisti jų analogais, kuriuos galima pasigaminti iš buityje nebereikalingų atliekų. Sužavėti pačių pasigamintais žaidimais, vaikai padarė išvadą, kad žaidimo taisyklės nesikeičia, o jį pasigaminę sutaupo pinigų ir patiria kūrybinį gaminimo džiaugsmą. Žaisdami šiuos ekologiškus žaidimus programos „Kaip prisijaukinti lapę“ dalyviai linksmai ir prasmingai praleido laiką Gamtos mokykloje, ugdėsi tvaraus gyvenimo nuostatas.

Panevėžio gamtos mokykla „Nepirk nieko“ dienai paminėti pakvietė ir Panevėžio miesto ikimokyklinių įstaigų priešmokyklinio amžiaus vaikus į nuotolinius mokymus „Pirkdamas – mąstau, rūšiuodamas – taupau“. Tai viena iš mokykloje įgyvendinamo aplinkosaugos švietimo projekto „Aplinkai draugiškas panevėžietis“, finansuojamo Panevėžio miesto savivaldybės, veiklų.

Gamtos mokykloje ugdomos tvaraus gyvenimo nuostatos.

Jose dalyvavo apie 260 vaikų iš 10 miesto lopšelių-darželių, kurių  ugdytiniai kartu su mokytojomis ne tik klausėsi  metodininkės Valdos Briedienės aiškinimo, bet ir patys dalyvavo praktinėje veikloje bei įtvirtino žinias, kaip reikia rūšiuoti atliekas. Smagu buvo nuotoliniu būdu susitikti kelių įstaigų vaikams ir pedagogėms bei pasidalinti mintimis, kaip būti draugiškesniems aplinkai.

Aktyvus dalyvavimas Europos atliekų mažinimo savaitės kampanijoje, tarptautinės „Nepirk nieko“ dienos paminėjimas – puiki proga pradėti rūpintis aplinka, mažinti atliekų kiekį ir vartojimą. Gamtos mokyklos renginiuose dalyvavę vaikai žinos, kaip galime tapti sveikesnės ir sąmoningesnės bendruomenės nariais. Jiems šūkis „Būk atsakingas – tau patiks!“ nėra tušti žodžiai, jie tampa puoselėjama vertybe.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nidoje veiklą pradėjo Kuršių nerijos nacionalinio parko Gamtos mokykla

confident-noyce

Ieškoma lėšų Gamtos mokyklos teritorijai sutvarkyti

confident-noyce

Panevėžyje planuojama sporto komplekso „Aukštaitija“ didžiosios salės rekonstrukcija

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau