Gamtos mokykloje – panevėžiečių padėka Kalėdinėms eglutėms

Gamtos mokykloje – panevėžiečių padėka Kalėdinėms eglutėms

Valda BRIEDIENĖ / Organizatorių nuotr.

Panevėžio gamtos mokykla jau vienuoliktus metus dalyvauja tarptautinėje Aplinkosauginio švietimo fondo Gamtosauginių mokyklų programoje ir kasmet už aktyvią aplinkosauginę apdovanojama Žaliąja vėliava ir Tarptautiniu gamtosauginių mokyklų sertifikatu.

Dalyvaudami programoje ne tik stengiamasi išsaugoti švarią ir saugią aplinką, bet ir šviesti miesto bendruomenę apie atsakingą ir taupų vartojimą. Ypač svarbu, kad saugoti gamtą ir jos išteklius, pagarbiai pasielgti su daiktais, kurie mus džiugino, mokytume ir jaunąją kartą.

BIC

Gamtos mokyklos tradicinei atsisveikinimo su kalėdine eglute akcijai „Padėka už džiaugsmą“ – jau daugiau nei dešimt metų.

„Esame dėkingi aplinkai draugiškiems panevėžiečiams, kurie nupuoštas kalėdines eglutes ir šiemet pristatė į mūsų mokyklą. Į Panevėžio gamtos mokyklą pristatytos 65 eglutės, apie 100 šakų. Su Kalėdų eglutėmis, puošusiomis darželių grupes ir mokyklų klases, pagarbiai pasielgė lopšelių-darželių „Rūta“, „Jūratė“ auklėtojos ir ugdytiniai, Gamtos mokyklos mokiniai bei Panevėžio rajono Dembavos progimnazijos 3 klasės „Lutučiukų“ klubo nariai“, – teigė mokyklos atstovai.

Specialiu prizu apdovanota aplinkai draugiška Trinkūnų šeima iš Panevėžio rajono Dembavos gyvenvietės: Marijus, Liucijus ir Emilijus su mama Maryte ir tėčiu Ryčiu. Jie į Gamtos mokyklą atvežė 24 eglutes, apie 40 šakų.

Beje, ši šauni šeima „eglučių gelbėtojais“ tampa jau vienuoliktus metus.

Penktus metus iš eilės savąją kalėdinę eglutę atveža ir panevėžiečių Lukoševičių šeima: Arnas ir Danielė, lydimi mamos Gražinos.

Džiugu, kad į šį, jau gražia tradicija tapusį renginį, kasmet įsijungia vis nauji dalyviai: šeimos iš aplinkinių Gamtininkų, Rožyno, Liekupio vietos bendruomenių, mokyklų, lopšelių-darželių bendruomenės, pavieniai lankytojai. Renginio dalyviai įrašomi į „Aplinkai draugiško panevėžiečio“ sąrašus bei apdovanojami padėkos raštais ir rėmėjų prizais.

„Eglutes mokyklos kieme padabinome ledo žaisliukais, lašinukais zylėms ir jos dar kurį laiką džiugins lankytojus. Žalios šakos papuošė paukščių voljerus, gyvūnų gardus ir tapo kai kurių gyvūnų maistu. Žalias eglių šakas labai mėgsta ožkos, arkliukas ponis, asiliukas, avys. Net triušiai ir šinšilos noriai ragauja eglių spyglius. Banguotosios papūgėlės, neišskiriamosios papūgos ir nimfos taip pat savo maisto racioną papildo eglių šakelėmis“, – teigė akcijos organizatoriai.

Spyglius numetusios eglės ir kėniai bus panaudoti kaip biokuras.

Eglutes atvežusieji svečiai sudalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse ir išmoko pasigaminti ledo žaisliukus, aplankė „Gyvūnėlio sodo“ augintinius, pasivaišino kvapnia žolelių arbata.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.