Galerijoje XX – vitražo paroda

Galerijoje XX – vitražo paroda

JP / Organizatorių nuotr.

Rugsėjo 6 d. 17 val. Galerijoje XX atidaroma menininko Nerijaus Baublio vitražo paroda „Gyvenimas su spalvomis“.

Parodoje eksponuojami įvairios tematikos vitražo darbai. Visus juos jungia bendra tema – gyvenimas. Tai trumpas menininko kūrybos darbų pristatymas. „Tai puiki proga ir galimybė sugrįžti į gimtąjį miestą su savo kūriniais, atskleisti kas patirta, išmokta, pažinta. Noriu supažindinti savo gimto miesto miestelėnus su vitražo specifika, parodyti, kas tai yra, leisti pažvelgti iš labai arti ir suprasti, kad vitražas tai ne tik langai bažnyčiose. Vitražo menas – tai ir stiklas, ir grafika, ir tapyba, ir piešinys vienu metu. Vitražas gali groti pirmu smuiku kiekvienoje erdvėje ir palikti gilų įspūdį ar net užgniaužti kvapą,“– sako dailininkas-vitražistas Nerijus Baublys.

Parodos autorius piešia nuo 11 metų. Pirmasis mokytojas tapytojas Kazimieras Naruševičius paskatino stoti į meno mokyklą. 1991 m. baigė Panevėžio dailės mokyklą, 2001 m. – Vilniaus dailės akademiją, įgijo vitražo specialybės magistro laipsnį. Nuo 2013 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Sukurta daug darbų, kurie puošia privačias ir viešąsias erdves. Vitražo, tapybos, grafikos darbų yra Lietuvoje, Švedijoje, Anglijoje, Vengrijoje, Baltarusijoje, freskų – Bachreine.

BIC

2015 m. menininkas LR Seimo rūmuose bei Trakų salos pilyje surengė Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui skirtas vitražų parodas, 2016 m. sukurti vitražai Trakų salos pilyje.

2015 m. sukurti vitražai Vilniaus Pilaitės koplyčioje. Nuo 2016-ųjų organizuoja ir pats dalyvauja jungtinėse vitražistų parodose LR Seimo rūmuose.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.