„Galerijoje XX“ atidaroma panevėžiečio O. Juškos tapybos paroda

„Galerijoje XX“ atidaroma panevėžiečio O. Juškos tapybos paroda

Panevėžiečio tapytojo Osvaldo Juškos parodoje „Sparnų pristatymas“ rodomi pastarųjų dvejų metų darbai. Kaip sako autorius, „Tai – brandos pradžia. Kartais tereikia tik matomas linijas pervedžioti drobėje“.

Šiame naujame tapybos etape ryškūs ekspresija, laisvė, greitis. Figūros drobėse esti monumentalios, tvirtos, tačiau kartu – ir efemeriškos, skaidrios. Sukuriama nepaaiškinama „ir čia, ir ten“ atmosfera. Toje naujoje tikrovėje susipina moterų, šventųjų, sparnuotų būtybių, amžinybės, mirties ir gyvybės simboliai. Būtis ir buitis kiekviename paveiksle susipina vešlia augalija, žmonių kaulais, katėmis ir visa reginčia Apvaizdos akimi. Galima atpažinti, net dailininko papūgą.

Tautinių ir krikščioniškų įvaizdžių įvairovė, jų harmonija artima šiandienai, dabarčiai. O.Juška atspindi šiuos pastebėjimus su humoru, jautriai ir giliu spalvos pajautimu. Nors pats teigia, kad „menas yra daugiau gamtos kūrinys ir taip paprasta tapyti dar nebuvo“, ši paroda yra taip pat ir dailininko meistrystės bei kasdienio darbo rezultatas.

BIC

Trumpai apie autorių:

Tapytojas O. Juška gimė 1960 m. Joniškėlyje. 1979-1984 m.m. studijavo Šiaulių pedagoginiame institute (dabar Šiaulių Universitetas), dailės fakultete. Nuo 1999 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1985 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, ši personalinė paroda – jau dvyliktoji.

Parodos kuratorės: Rūta Grikevičienė, Jurga Speičienė.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.