12.6 C
Panevėžys
Penktadienis, 11 spalio, 2024

G. Skaistė: kitų metų biudžete nesiūlysime jokių naujų mokesčių pakeitimų

AutoriusLukas Juozapaitis (BNS)FotoBNS
G. Skaistė.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, jog rengiant kitų metų biudžeto projektą ministerija neketina siūlyti jokių naujų mokesčių pakeitimų. Anot jos, jei šis Seimas ir priimtų vieną ar kelis Vyriausybės anksčiau pasiūlytus pakeitimus, biudžetas papildomų pajamų iš jų gautų tik 2026 metais. 

„Visi mokestiniai sprendimai, kurie daro įtaką ateinančių metų biudžeto pajamoms, jau priimti. Bet kokiu atveju, net jei Seimas ir savo valia imtųsi svartyti vieną ar kitą mokestinį pakeitimą, dėl galiojančio reguliavimo, kurį išaiškinęs Konstitucinis Teismas, (…) tikėtina, kad poveikis būtų jau nebent 2026-ųjų pajamoms. Jei Seimas svarstytų ką nors, tikėtina, kad poveikis būtų nebe 2025, bet 2026 metų biudžetui“, – BNS sakė G. Skaistė.

Pasak jos, tikslios 2025 metų biudžeto pajamos paaiškės Finansų ministerijai rugsėjį numatant atnaujinti kitų metų ekonomines prognozes: „Bus atliekamas ekonominių projekcijų atnaujinimas. Pagal jas bus apskaičiuojama, kokios bus biudžeto pajamos“.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, jog bet kokie mokesčių pakeitimai turi įsigalioti praėjus bent pusmečiui nuo jų priėmimo. Išimtis taikoma tik su valstybės biudžetu priimamiems mokesčiams.

Birželio pabaigoje Seimas priėmė vadinamąjį gynybos mokesčių paketą, siekiant padidinti krašto apsaugos finansavimą iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Paketą sudaro Valstybės gynybos fondo ir su juo susiję pelno mokesčio, akcizų, valstybės skolos ir kiti įstatymai.

G. Skaistė yra sakiusi, kad maždaug po 60 mln. eurų į Gynybos fondą kitąmet bus gauta iš pratęsto bankų solidarumo mokesčio ir „žaliųjų“ akcizų, apie 20 mln. eurų – iš didesnių tabako ir alkoholio akcizų, pelno mokesčio padidinimas leis gauti apie 40 mln. eurų.

Divizijos pajėgumų plėtrai, pasirengimui priimti Vokietijos brigadą, kariniam mobilumui ir kitiems gynybos stiprinimo tikslams 2025 metais į Gynybos fondą tikimasi gauti 209 mln. eurų, 2026 metais – 325 mln. eurų, 2027 metais – 343 mln. eurų.

Mokesčių sistemos peržiūros įstatymų projektų paketą Vyriausybė įtraukusi į Seimo rudens sesijos darbų programą. Paketą sudaro Gyventojų pajamų mokesčio ir Nekilnojamojo turto įstatymų pataisos.

Darbų programoje nurodoma, jog paketu siūloma persvarstyti neterminuotas lengvatas ir kitas specialiąsias apmokestinimo sąlygas, efektyvinti mokesčių sistemą.

Mokestinių pakeitimų paketą Vyriausybė pristatė prieš metus, tačiau taip ir nepasiekė priėmimo stadijos Seime nesulaukus paramos iš opozicijos ir dėl pertvarkos susiginčijus patiems valdantiesiems – konservatoriams, liberalams ir „laisviečiams“.

2025 metų biudžeto projektą Seimui Vyriausybė turi pateikti iki spalio 7 dienos. Spalio 13-ąją vyks Seimo rinkimai, tačiau kitų metų biudžetą turėtų priimti dar šis Seimas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

V. Čmilytė-Nielsen mato poreikį dėl mokesčių sutarti ilgesniam laikui nei ketveri metai

confident-noyce

V. Mitalas pažėrė kritikos konservatoriams: mokesčių reforma neturi būti nurašoma iš oro

confident-noyce

R. Dargis: dažnos mokestinės reformos darytų Lietuvą neprognozuojama

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau