G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje – V. Almanio knygos pristatymas

AutoriusJPFotoAKMENĖS KRAŠTO MUZIEJUS

Kovo 21 d. 17.30 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Menų skaitykloje vyks Vytauto Almanio knygos „Antrasis žemgalių išėjimas“ pristatymas. Dalyvaus autorius.

Naujoje knygoje autorius pasakoja apie pokario laikus Šiaurės Lietuvoje – senojoje žemgalių žemėje. Įvykiai daugiausia rutuliojasi Viešučių kaime. Į viską žiūrima vaiko ir paauglio akimis. Knygoje įvykis veja įvykį. Apie juos pasakojama lengvu, įtraukiančiu stiliumi, su autoriui būdingu humoro jausmu.

„Nors buvome vaikai, bet vaikų anuomet niekas necackino ir per daug neglobojo, tad lengvai „integravomės“ į suaugusiųjų pasaulį. Viską matydavome, girdėdavome, dalyvaudavome ir, kaip kartais bardavo mane mama, buvau visur „prasikišęs“. Buvome beveik suaugę, o kartais mus pagirdavo – kaip „seniai“! Tik gal šiek tiek skyrėmės nuo suaugusiųjų tuo, kad šie mėgo pasiskųsti, paverkšlenti, o mums gyvenimas visa laiką būdavo nuostabus, linksmas ir pilnas nuotykių“, – rašoma knygoje „ Antrasis žemgalių išėjimas“.

Vytautas Almanis – rašytojas, gamtininkas, publicistas, visuomenės veikėjas. Yra išleidęs publicistines knygas: „Baltųjų vandenų šalyje“ (1973), „Per Ulkero žvaigždyną“ (1979), „Tolstančios salos“ (2016), nuotykių romanus: „Audra susitelkė Korgone“ (1981), „Toli ir arti“ (1985), „Už kalnų namai“ (1992), kelionių romaną „Už Ribos“ (2017).

Dažnai pats rašytojas iliustruoja savo knygas. Šįkart knygai viršelį sukūrė jo duktė Rita Almanis. Piešinys „Audra Viešučiuose“ puikiai atspindi knygos esmę.

V. Almanis gimė1936 m. rugpjūčio 8 d. Viešučiuose, dabartiniame Akmenės rajone.1961–1970 m. gyveno Altajuje, ten baigė Bijsko technikume miškininkystę. Dirbo girininku įvairiuose Altajaus, grįžęs – Lietuvos miškų ūkiuose, nuo 1988 m. dirbo Kamanų rezervate.

Rašytojas ir jo žmona, poetė Julija, gyveno ir Altajuje, ir įvairiose Lietuvos vietose, kol pagaliau apsistojo savo tėvų krašte – Naujoje Akmenėje .V. Almanis užveisė ąžuolyną ir sodą palatvėje, gimtajame Akmenės rajono Viešučių kaime, buvusiame dideliame vienkiemyje, kur anksčiau gyveno jo tėvai. Sodybą, kaip ir šimtus kitų Lietuvoje, sunaikino melioracija ir dabar čia plyti tušti laukai.

Gamta įkvėpė ne vieną rašytojo ir gamtininko kūrinį, jis yra parašęs daug straipsnių ta tema. Knygos autorius labai mėgsta keliauti, daug įspūdžių, neįtikėtinų nuotykių  jis patyrė kalnuose. Tą patirtį jis aprašė savo knygose – apybraižų rinkiniuose, nuotykių romanuose.

2008 m. V. Almanis tapo konkurso „Lietuvos kaimo spindulys“ laureatu.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje – susitikimas su pianiste M. Rubackyte

confident-noyce

Šiaurinėje bibliotekoje pristatyta J. Sučylaitės esė knyga

confident-noyce

Naujausias Kakės Makės nuotykis: į didžiuosius kino ekranus atkeliauja jos filmas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau