G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka kviečia į renginį

G. Petkevičaitės-Bitės biblioteka kviečia į renginį

JP / Organizatorių nuotr.

D. Orchidė.

Vasario 24 d. 17.15 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks Deivinos Orchidės (tikrasis vardas Jūratė Gembutienė) – poezijos kūrėjos, Lietuvos išeivės, gyvenančios Airijoje, knygos „Palieski angelo sparnu“ pristatymas.

Tai pirmoji D. Orchidės knyga, iki jos pasirodymo autorės eilės jau buvo spausdintos almanachuose. Trečiajam ir ketvirtajam poezijos almanachams „Eilėraščio taku“ ji skyrė po dešimt eilėraščių. Dar keli eilėraščiai ir esė „Motiniška eglės širdis“ buvo įtraukti į kūrybinės raiškos asociacijos „Menų sodas“ paruoštą rinkinį „Kalėdinė giesmė“. Idėja rinkiniui „Palieski angelo sparnu“ kilo, sukūrus eiles apie vaikus, sergančius vėžiu – „Mažieji didvyriai“. Šiam yra surinkta 97 eilėraščiai, 10 esė, 120 nuotraukų ir 55 mintys.

Tam, kad knyga įgautų gyvybės ir spalvų, kad dar labiau atsiskleistų jos prasmė ir vertė, prie šio projekto buvo pakviesti prisijungti tiek Lietuvoje gyvenantys, tiek po visą pasaulį išsibarstę lietuviai fotografai, kurie paaukojo po vieną ar kelias nuotraukas, papuošusias šio rinkinio puslapius. Kiekvienas knygos puslapis pripildytas jausmų: nuo liūdesio iki džiugesio, nuo meilės iki neapykantos, nuo besišypsančių akių iki ašarų.

BIC

Už parduotas knygas dalis gautų lėšų bus skirta ne pelno siekiančiai paramos ir labdaros organizacijai „Mamų unija“, kuri rūpinasi ne tik Lietuvos vaikais, sergančiais vėžiu, bet ir jų tėveliais.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.