11.8 C
Panevėžys
Penktadienis, 20 gegužės, 2022

G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu apdovanota panevėžietė N. Simėnienė: „Esu dėkinga, kad mano darbai buvo įvertinti“ papildyta nuotraukų galerija

Seimo pirmininkas V. Pranckietis, redaktorė N, Simėnienė ir Panevėžio meras R. Račkauskas.
Seimo pirmininkas V. Pranckietis, redaktorė N. Simėnienė ir Panevėžio meras R. Račkauskas.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas šiandien Panevėžio bendruomenių rūmuose Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliais „Tarnaukite Lietuvai“ apdovanojo pilietiškus visuomenininkus.

Iškilmingame renginyje penkiolikai laureatų ir vienai visuomeninei draugijai įteikti medaliai ir medalio liudijimai.

„Džiaugiuosi sveikindamas Jus tradicinėje, iškilmingoje Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalių „Tarnaukite Lietuvai“ teikimo ceremonijoje. Šiandien apdovanosime tuos, kurie savo darbais, visuomenine veikla ir pasiekimais pelnė visų mūsų pagarbą. Apdovanosime tuos, į kuriuos patys norime lygiuotis. Mielieji, savo veikla Jūs liudijate Gabrielės Petkevičaitės-Bitės vertybes ir idealus. Dėkoju, kad nesustojate ir nenuleidžiate rankų. Dėkoju Jums už tarnystę ir už indėlį, kuriant mūsų Lietuvą“, – sveikindamas laureatus sakė miesto meras Rytis Račkauskas.

Apdovanojimas labai šiltas

Apdovanojimu už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą didžiavosi panevėžietė redaktorė Nomeda Simėnienė.

„Nesu pripratusi gauti apdovanojimus. Savo gyvenime darbus juk darai ne todėl, kad gauti apdovanojimą. Tokių minčių net nebuvo. Gyveni ir natūraliai darai tai, kas tuo metu atrodo svarbu. Jeigu mano darbai buvo pastebėti ir įvertinti, esu dėkinga tiems, kurie pastebėjo ir dėkinga tiems žmonėms, kurie buvo šalia manęs. Be jų pagalbos nebūčiau padariusi darbų. Apdovanojimas įpareigoja dirbti toliau“, – sakė N. Simėnienė ir tęsė:

„Apdovanojimas labai šiltas. Juolab kad jis susijęs su Panevėžiu. G. Petkevičaitė-Bitė buvo šviesuolė, į kurią privalu lygiuotis ir, manau, kad reikia nugyventi dar daug gyvenimų, kad pasiektum tokių aukštumų, kokių pasiekė Bitė.“

Toks pats apdovanojimas už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą įteiktas filologei Irenai Andrukaitienei, girininkui Jonui Mačiuliui, ir istorikui Vykintui Vaitkevičiui.

Apdovanoti patys geriausi

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, apdovanoti rašytoja Gintarė Adomaitytė, visuomenininkas Algirdas Gluodas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jovita Mišeikienė ir asociacija „Visuomeninė Rasų kapinių draugija“.

Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje apdovanotos visuomenininkės Emilija Brajinskienė ir Irena Rudzinskienė, kultūrologas Dominikas Petras Akstinas ir rašytojas Juozas Šikšnelis.

Apdovanojimą už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, pelnė rašytojas Stanislovas Abromavičius, redaktorė Silvija Peleckienė, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas, visuomenininkė Klementina Birutė Vosylytė.

Sveikinimai ir koncertas

Už tarnystę Lietuvai apdovanotuosius medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ sveikino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas.

Koncertavo operos solistas Liudas Mikalauskas, koncertmeisteris Vytautas Lukočius, Panevėžio muzikinio teatro choras (vadovas Algirdas Viesulas) ir pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“ (vadovas Martynas Bražas).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Aukso paukštė“ penktadienį atskris į Miežiškius

confident-noyce

V. Adamkus teigia gavęs vieną svarbiausių apdovanojimų savo gyvenime

confident-noyce

Rusijos premjeras iš R. Tumino atėmė vyriausybinį apdovanojimą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau