G. Nausėda žada ES viršūnių susitikime iškelti klausimą dėl Rusijos revizionizmo politikos

G. Nausėda žada ES viršūnių susitikime iškelti klausimą dėl Rusijos revizionizmo politikos

Vaidotas BENIUŠIS (BNS) / BNS nuotr.

G. Nausėda.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda žada Europos Sąjungos viršūnių susitikime iškelti klausimą dėl Rusijos vykdomos revizionizmo politikos, kuria siekiama sumenkinti Sovietų Sąjungos nusikaltimus.

Tai Prezidentūra paskelbė po to, kai Rusijos valdžios planus reabilituoti Antrojo pasaulinio karo išvakarėse pasirašytą sovietų ir nacių paktą aptarė prezidento vadovaujama Valstybės gynimo taryba.

„VGT nariai sutarė, kad būsimi Rusijos Konstitucijos pakeitimai ir skelbiami planai oficialiai reabilituoti Molotovo–Ribentropo paktą bei jo slaptuosius protokolus kelia didelį susirūpinimą“, – teigia Prezidentūra.

BIC

„Būtina atkreipti sąjungininkų ir tarptautinės bendruomenės dėmesį, kad Rusija stengiasi sistemingai perrašinėti istoriją, siekdama pateisinti savo politiką kaimyninių valstybių atžvilgiu, ginčyti jų valstybingumą bei skaldyti Europos Sąjungą ir NATO (…). Prezidentas šį klausimą ketina iškelti ir per Europos Vadovų Tarybos posėdį, vyksiantį liepos 17–18 dienomis“, – nurodoma pranešime.

Baltijos šalys griežtai protestuoja prieš Rusijos parlamente svarstomą įstatymo projektą, kuriuo norima atšaukti 1989 metų SSRS liaudies deputatų priimtą sprendimą pripažinti slaptuosius Molotovo-Ribentropo pakto protokolus teisiškai nepagrįstais ir negaliojančiais.

Rusijoje taip pat pateiktos Konstitucijos pataisos, kuriose įtvirtinama nuostata, ginanti „istorinę tiesą“ ir neleidžianti „sumenkinti liaudies žygdarbio reikšmę ginant Tėvynę“.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis žurnalistams sakė, kad bandymas pateisinti sovietų ir nacių paktą yra dalis Rusijos vykdomos propagandinės kampanijos.

Sovietų Sąjunga ir Vokietija 1939 metais sudarė nepuolimo sutartį, vadinamąjį Molotovo-Ribbentropo paktą, kurio slaptuosiuose protokoluose buvo apibrėžtos abiejų šalių įtakos zonos. Ši sutartis buvo tarp pagrindinių veiksnių, vedusių į Antrąjį pasaulinį karą, prasidėjusį nuo Vokietijos ir Sovietų Sąjungos puolimo prieš Lenkiją.

Rusijos valdžia pastaraisiais metais taip pat melagingai teigia, kad Baltijos šalių aneksija ir okupacija Antrojo pasaulinio karo metu buvo teisėta.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.