G. Nausėda sako nebematantis prasmės kalbėti su valdančiaisiais apie J. Narkevičių

G. Nausėda sako nebematantis prasmės kalbėti su valdančiaisiais apie J. Narkevičių

Austėja Masiokaitė-Liubinienė, Jūratė Skėrytė (BNS) / BNS nuotr.

J. Narkevičius ir G. Nausėda.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako neplanuojantis penktadienį su valdančiųjų lyderiu Ramūnu Karbauskiu kalbėtis apie susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus situaciją, nes sako nebematantis tame prasmės.

„Aš nematau prasmės daugiau kalbėti šituo klausimu, viskas jau pasakyta“, – žurnalistams penktadienį sakė prezidentas.

Jis teigė šiuo metu laukiantis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo dėl Vyriausybės narių veiksmų.

BIC

„Mano veiksmai visi yra padaryti. Laukiame Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų tiek dėl pono Narkevičiaus, tiek dėl kelio asfaltavimo – bus matyti, bus įvertinta viskas“, – sakė G. Nausėda.

Jis tvirtino nenorintis komentuoti R. Karbauskio teiginių, kad šios komisijos išvados jam nėra svarbios, tačiau svarstė, ar vieną dieną nebesvarbūs taps ir teismų sprendimai.

„Ar neatsitiks taip, kad vieną dieną pradėsime kalbėti, kad ir teismo sprendimai mūsų neįpareigoja?“ – svarstė prezidentas.

Jis sakė, kad penktadienį su R. Karbauskiu nori kalbėti ne apie šių dienų problemas, o apie ateities darbus.

„Tikrai noriu kalbėti apie ateitį. Nenoriu kalbėti apie tuos einamuosius reikalus, kurie atrodo galbūt ypatingai svarbūs šiandieną, rytoj juos visi pamirš“, – sakė prezidentas.

„Reikia kalbėti apie gerovės valstybę, apie kurią šiandien kalbėjome konferencijoje, kiek dar įmanoma judėti šia kryptimi šioje kadencijoje. Noriu kalbėti apie įstatymų iniciatyvas, kurių mes turime labai daug: ir Viešųjų pirkimų įstatymas, ir korupcijos pažabojimo įstatymai, (Korupcijos – BNS) prevencijos įstatymo nauja redakcija“, – teigė G. Nausėda, penktadienį konferencijoje Kaune skaitęs pranešimą apie gerovės valstybės gaires.

„Norisi kalbėti apie tas iniciatyvas, jų palaikymą Seime ir apie normalų konstruktyvų darbą tarp prezidento institucijos ir Seimo. Tikiuosi, kad to pavyks pasiekti“, – pridūrė jis.

Prezidentas nepasitikėjimą Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovu J. Narkevičiumi pareiškė lapkričio pabaigoje, bet ministras dirba iki šiol.

J. Narkevičius daugiausia kritikos sulaukė dėl Lietuvos pašto valdybos atleidimo ir lėšų skirstymo keliams asfaltuoti.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad valdantieji yra pasirengę prisiimti atsakomybę už ministro veiklą.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pernai gruodį pradėjo tyrimus ir dėl J. Narkevičiaus, ir dėl gatvės, kurioje gyvena premjero Sauliaus Skvernelio šeima, asfaltavimo finansavimo aplinkybių.

Praėjusių metų spalio pabaigoje perskirstant Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšas Vyriausybė 300 tūkst. eurų papildomai skyrė Vilniaus rajonui, nors ši savivaldybė nebuvo pateikusi nei konkrečios paraiškos, nebuvo nurodžiusi ir prašomos sumos.

Kaip rašė portalas 15min.lt, visa ši suma skirta vienai – Upės gatvei – asfaltuoti. Šioje gatvėje gyvena Vyriausybės vadovas su šeima.

Papildomų pinigų keliams sulaukė J. Narkevičiaus rinkimų apygarda Trakų rajone. Vilniaus rajono ir Trakų rajono savivaldybėms papildomų lėšų skirta kaip gausiai gyvenamoms tautinių mažumų, tuo metu likusioms keturioms šį kriterijų atitinkančioms savivaldybėms lėšos papildomai pernai rudenį neduota.

Premjeras S. Skvernelis teigė nežinojęs, kad lėšos skiriamos gatvei prie jo namų asfaltuoti, o R. Karbauskis tvirtino, kad prieš Lenkų rinkimų akcijos politikus organizuojamas sąmoningas puolimas.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.