G. Nausėda Joniškėlyje nešė rekordinio dydžio trispalvę

G. Nausėda Joniškėlyje nešė rekordinio dydžio trispalvę

BNS / R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos nuotr.

Joniškėlio Karpių dvare vykusioje Joniškėlio respublikos šimtmečio šventėje prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo rekordinio ilgio trispalvės nešime, pranešė Prezidentūra. 

Daugiau nei 1 km ilgio trispalvė buvo nešima nuo Karpių dvaro iki nepriklausomybės kovų didvyrio, artilerijos karininko Jono Stapulionio kapo.

BIC

Prezidentūros pranešime teigiama, kad šalies vadovui taip pat buvo įteiktas Joniškėlio respublikos piliečio pasas.

G.Nausėda teigė, kad Lietuva dėl savo laisvės kovojo ilgus šimtmečius, tačiau niekada negalėjo būti tikra, kad gaus ją kartą ir visiems laikams.

„Laisvei nuolat iškyla pavojų – tiek šalies viduje, tiek ir išorėje. Bet su jūsų visų pagalba, su jūsų visų pasiryžimu statyti savo valstybę, paversti ją stipria ir klestinčia, manau, atimsime norą bet kokiam nedraugui kėsintis į mūsų laisvę“, – sakė šalies vadovas.

Pasak G. Nausėdos, 1919 metų įvykiai Joniškėlio miestelyje ir jo apylinkėse, kai narsūs žmonės ėmėsi patys kurti savivaldą, nelaukdami, kol juos pasieks besikuriančios Lietuvos kariuomenės daliniai, rodo, kad tas, kas nori būti laisvas, neprivalo laukti kažkieno instrukcijų ar nurodymų.

„Laisvė nesveria – laisvė kelia aukštyn“, – pabrėžė G. Nausėda.

Buvusiame istoriniame Joniškėlio valsčiaus centre Joniškėlio respublikos šimtmečio šventėje dalyvavo daugiau negu tūkstantis žmonių.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.