G. Landsbergis dalyvaus 77-osios JT Generalinės Asamblėjos aukšto lygio renginiuose Niujorke

AutoriusJPFotoBNS
G. Landsbergis.

Rugsėjo 19-23 dienomis Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta į Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 77-ąją sesiją.  Vizito į Niujorką metu G.Landsbergis dalyvaus bendruosiuose Generalinės Asamblėjos debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose.

Pagrindinė šių metų bendrųjų debatų tema: “Lūžio momentas: transformaciniai sprendimai kompleksiniams iššūkiams spręsti” (angl. „A watershed moment: transformative solutions to interlocking challenges“).  JT Generalinės Asamblėjos  dalyviai ieškos bendro sutarimo, kaip spręsti globalias problemas su kuriomis susiduria šiuolaikinis pasaulis (pandemijos, karai ir konfliktai, humanitariniai iššūkiai, klimato kaita, iššūkiai globaliai ekonomikai) bei aptars, kaip stiprinti ateities kartų atsparumą kylančioms krizėms.

Bus diskutuojama švietimo, žmogaus teisių apsaugos klausimais, įskaitant moterų ir vaikų teisių užtikrinimo aspektus, darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo, daugiašališkumo stiprinimo, saugumo užtikrinimo ir konfliktų prevencijos tematika, žiniasklaidos laisvės klausimais. Daugelyje renginių dėmesys bus skiriamas Rusijos karui prieš Ukrainą, jo pasekmėms ir atsakomybei už karo nusikaltimus.

Ministro G. Landsbergio dvišalių susitikimų Niujorke su įvairių regionų valstybių užsienio reikalų ministrais metu numatoma aptarti aktualius dvišalės, regioninės ir tarptautinės darbotvarkės klausimus, galimybes stiprinti dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą, esamą ir būsimą diplomatinį atstovavimą, partnerystę tarptautinėse organizacijose.

Ministras pristatys Lietuvos poziciją neformaliame ES užsienio reikalų ministrų susitikime, dalyvaus aukšto lygio renginyje, skirtame paminėti Deklaracijos dėl etninių, nacionalinių ir religinių mažumų 30-ąsias metines, dalyvaus Bukarešto devintuko užsienio reikalų ministrų susitikime.

Vizito metu ministras G. Landsbergis dalyvavaus renginyje, kuriame bus aptariamos atsakomybės už karą prieš Ukrainą pasekmės. Taip pat – Prancūzijos organizuojamame Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdyje, skirtame Ukrainos klausimui.

G. Landsbergis dalyvaus JAV valstybės sekretoriaus Antony J. Blinken organizuojamame Transatlantiniame ministrų susitikime, susitiks su  JT Generalinio Sekretoriaus pasekretoriumi taikos palaikymo klausimams Jean-Pierre Lacroix.

Yale universitete numatomas ministro G. Landsbergio susitikimas su Yale universiteto prezidentu Peter Salovey, profesoriumi Timothy Snyder bei kitais dėstytojais, dalyvavimas universiteto studentų klausimų-atsakymų sesijoje apie tarptautinės politikos aktualijas. Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat susitiks su JAV žydų organizacijų atstovais.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos 77-osios sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vadovaujamos delegacijos sudėtyje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Landsbergis: Lietuva gali vadintis laisva nuo Kinijos šalimi

confident-noyce

A. Skaisgirytė: ką užsienio reikalų ministras padarė, kad sankcijos būtų stipresnės?

confident-noyce

G. Landsbergis: prezidentas prisiėmė atsakomybę EVT „parvežti mažesnes energetikos kainas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau