11.4 C
Panevėžys
Pirmadienis, 5 birželio, 2023

G. Burokienė: „Vertybės, brandinamos šeimoje“

AutoriusGUODA BUROKIENĖ (Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė, LVŽS seniūnės pirmoji pavaduotoja)FotoASMENINIS ALBUMAS
G. Burokienė.

Gegužės mėnuo mus pasitiko ne tik pirmaisiais kvapniais bundančios gamtos, augalų ir gėlių žiedais, bet ir išskirtinėmis Motinos bei Šeimos dienomis.

Kiekviena šeima turi savo ypatingą istoriją. Jos visos skirtingos, tačiau kiekvieno žmogaus širdyje paliekančios tą ypatingą jausmų ir prisiminimų lobyną, kuris mus formuoja, brandina, grūdina ir išmoko pačių vertingiausių gyvenimo pamokų. Patirtį, įgytą šeimoje, suformuotas vertybes ir įgūdžius nešamės per visą savo gyvenimą. Ir kokia laimė, jei mūsų vaikystės namai yra ta jaukumo ir užuovėjos tvirtovė, kurioje jaučiamės saugūs, reikalingi ir mylimi.

Deja, ne visi tėvai vaikams dovanoja gražią vaikystę. Kai kuriems vaikams tenka patirti ir ne vaikiškų išgyvenimų, paliekančių randus ir net gilias žaizdas. Tačiau, tikiu, anksčiau ar vėliau kiekvienas žmogus savo gyvenimo kelyje sutinka tą ypatingą žmogų, kuris padeda suprasti, jog yra ir kita gyvenimo pusė, kitos spalvos ir gėrio aplink yra daugiau nei blogio.

Labai gerbiu visas Mamas ir Tėčius, kurie gražiai augina ne tik savo biologinius vaikus, bet ir savo namų duris plačiai atveria likimo nuskriaustiems vaikams. Savotiškas pasiaukojimas, ištiesta pagalbos ranka, išklausytos istorijos, atriekta duonos ir pyrago riekė tokiems vaikams tampa šviežio oro gurkšniu ir naujo gyvenimo pradžia, suteikianti viltį ir išskleidžianti svajonių sparnus.

Su dideliu malonumu ir pagarba kasmet stengiuosi aplankyti kuo daugiau Panevėžio krašto šeimų, gražiai auginančių ir auklėjančių savo vaikus, o taip pat ir šeimas, priglaudusias vaikus, kuriems likimas nebuvo toks dosnus. Tokių šeimų istorijos visuomet jaudina. Džiaugiuosi, jog Panevėžio rajone vaikus į savo šeimą priimančių šeimų vis daugėja, kad globėjai nuoširdžiai dalinasi ne tik pastoge, bet ir apglėbia vaikus kasdieniu rūpesčiu ir meile.

Tačiau vien gerumu ir gražiu pavyzdžiu vaikų nepamaitinsi. Šeimos taip pat turi jausti visokeriopą valstybės paramą ir, jei reikia, pagalbą. Šeima, kaip vertybė, turi būti visos valstybės prioritetas. Tai skelbia ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnis: „Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas. Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę. Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.“

Labai apmaudu, jog tradicinės šeimos puoselėjimas tampa „nebemadingu“ ir kone atgyvenusiu modeliu. Šiandien šeimos sąvoka taip suvelta ir išbarstyta, kad tenka visomis išgalėmis kovoti už prigimtinę teisę turėti mamą ir tėtį, augti sveikoje, harmoningoje šeimoje.

Šeimos svarba žmogaus gyvenime neįkainojama – suteikianti meilę, palaikymą, saugumą, galimybes augti ir tobulėti, formuojanti pagrindą visam tolimesniam gyvenimui. Tai viena iš pagrindinių vertybių, kurią turime puoselėti ir branginti. Todėl apie šeimos prasmę būtina kalbėti ne tik šventinių dienų metu, bet ir kasdien – šeimą ne diskredituojant, o ją palaikant, vertinant ir gerbiant.

 Bus apmokėta iš G. Burokienės parlamentinių lėšų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau