G. Burokienė. Sprendimo galia dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo atiduota Lietuvos žmonėms

G. Burokienė. Sprendimo galia dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo atiduota Lietuvos žmonėms

Guoda BUROKIENĖ, Lietuvos Respublikos Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė / LRS nuotr.

G. Burokienė.

Klausimas – ar nereikėtų sumažinti Seimo narių skaičių – sklando jau nuo 1995 metų. Siūlymų būta pačių įvairiausių – sumažinti iki 131, 101, 91, ir net 71. Nors pati siūlymo idėja ir priežastys gvildenamos ne vienerius metus, tačiau lig šiol siūlymų priimti dėl įvairių priežasčių pavykę nebuvo.

Ir pagaliau šios kadencijos Seimas pritarė siūlymui gegužės 12 dieną surengti privalomąjį referendumą, kuriame bus siūloma apsispręsti dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo. Referendume piliečių bus klausiama ar keisti  Konstituciją, numatant, kad į Seimą būtų renkamas 121, o ne 141 Seimo narys, kaip kad yra dabar.

Manau, jog mažėjant gyventojų skaičiui, turėtų sumažėti ir parlamentarų skaičius Seime. Mūsų skaičiavimu, sumažinus Seimo narių skaičių, per metus sutaupytume apie 2 mln. eurų biudžeto lėšų. Aš nuolat keliauju po Lietuvą, susitikinėju su žmonėmis, ir šį klausimą girdžiu labai dažnai. Laikas atiduoti žmonėms spręsti, ar tikrai reikia mažinti Seimo narių skaičių, kad šis klausimas daugiau nebebūtų vertinamas kaip populistinis, keliamas kone prieš kiekvienus rinkimus.

BIC

Visi akivaizdžiai matome, kad Lietuvoje gyventojų mažėja. Konstituciją priėmėme prieš daugiau nei 25-erius metus, nuo to laiko gyventojų sumažėjo apie 600 tūkst. Manau, visuomenė turi būti įtraukta į valstybės valdymo procesus. Vienas iš procesų ir yra nuomonės išsakymas, dalyvaujant referendume. O mūsų, politikų, pareiga – sudaryti visas sąlygas, kad referendumas įvyktų. Labai gaila, kad Lietuvoje yra nedaug referendumų, ir būna jie labai retai. Kaip žinia, Šveicarijoje ar Jungtinėse Amerikos Valstijose referendumai būna daug dažniau, o ir privalomo dalyvauti žmonių skaičiaus kartelė yra mažesnė.

Juk gyvenimas yra dinamiškas, tad nenuostabu, kad mažėjant žmonių skaičiui Lietuvoje, kiekvienais rinkimais vis perbraižomos apygardų ribos.

Todėl, vykdant prieš Seimo rinkimus duotus pažadus ir siekiant pateisinti Lietuvos žmonių lūkesčius, tik dar kartą parodome, jog nesilaikome įsikibę postų ar kėdžių. Sprendimų galia suteikta Lietuvos žmonėms. Dabar kiekvienas iš mūsų galėsime referendume išsakyti savo nuomonę ir nuspręsti ar Seimo narių skaičių reikia sumažinti iki 121.

Referendumas vyks gegužės 12 dieną, kartu su Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimais.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

1 KOMENTARAS

  1. Mažinti reikia pradėti išspiriant lauk visą landsbergyną, o po metant lauk mėšlą iš kitų frakcijų, kol liks 50 normalių seimo narių!

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.