G. Burokienė: „Naujo politinio sezono prioritetai“

AutoriusGUODA BUROKIENĖ (Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė, lvžsfrakcijos seniūnės pirmoji pavaduotoja)FotoLRS
G. Burokienė.

Prezidentas ir Seimo frakcijos pristatė savo numatomų darbų programas.

Dėl dalies svarbiausių darbų Seime tarp frakcijų yra sutariama. Vienas tokių klausimų – krašto gynyba ir nacionalinis saugumas. Sutariama ir dėl projektų, skirtų padėti socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms. Tačiau itin pasigendame Vyriausybės dėmesio infliacijos suvaldymui, žmonių socialinės gerovės užtikrinimui, energijos, maisto kainų augimo sumažinimui.

Vyriausybė lyg kokį triušį kepurėje laiko naujus mokesčius. Apie juos beveik nekalba, nes tebevyksta rinkimai. Ši tyla kelia grėsmę netekti didelės dalies Europos Sąjungos skiriamų lėšų Lietuvos ekonomikai gaivinti. Europos Komisija jau sustabdė daugiau nei pusės milijardo eurų skyrimą Lietuvai. Pinigai būtų skirti švietimui, sveikatos apsaugai, žaliajai pertvarkai, skaitmenizacijai, inovacijoms ir mokslui, viešojo sektoriaus pertvarkai ir socialinei apsaugai. Netekus ES fondo lėšų, Lietuva patirtų didžiulius nuostolius.

Praėjusią kadenciją priimtame Regioninės plėtros įstatyme buvo aiškiai numatyta kokiomis priemonėmis turi būti stiprinami regionai. Regionams turėjo būti skirta 30 procentų europinių investicinių lėšų. Tačiau šią kadenciją valdantieji šio įsipareigojimo nesilaiko. Paslaugos regionuose tolsta nuo žmonių. Uždaromos kaimo mokyklos, gimdyvėms tenka važiuoti net 100 km iki ligoninės, neliko pašto skyrių ir t. t.

Neaktualios valdantiesiems ir demografinės problemos. Praėjusią kadenciją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vyriausybės priimta demografijos strategija guli valdančiųjų stalčiuose. Vietoje jos siūlomi pokyčiai, kuriuose parama vaikus auginančioms šeimoms, vaiko pinigai ir kitos lengvatos vadinamos atgyvenomis ir nedemokratiškoms valstybėms būdingais reliktais. Tačiau išdidžiai kuriami planai apie žmogaus ir roboto santykių sureguliavimą.

Taip pat valdantieji planuoja grįžti prie narkotikų dekriminalizavimo, partnerystės ir kitų panašių klausimų.

Artimiausiu metu laukia keli skubūs ir labai svarbūs darbai. Dar praėjusią rudens sesiją buvo priimtas naujas savivaldos įstatymas. Vyriausybė turėjo Seimui pateikti poįstatyminius aktus ir įstatymo pakeitimus, susijusius su nauju savivaldos įstatymo įsigaliojimu, tačiau lig šiol nieko nepateikė. Iki savivaldos rinkimų pabaigos liko vos kelios dienos, o šiandien dar neaišku kaip nuo balandžio 1 d. savivalda dirbs.

Nežinia ir kaip keisis Valstybės tarnybos įstatymas. Kaip pasikeis darbuotojų atlyginimai, funkcijos. Jokių siūlymų Vyriausybė taip pat nepateikė. Kol kas tik buvo pasiūlyta vadovo darbo reforma, bet ne valstybės tarnybos. Valdantiesiems tapo nebesvarbu nei valstybės tarnautojo kvalifikacija, nei kompetencija, netgi lojalumas valstybei neteko prasmės.

Šią sesiją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija didelį dėmesį skirs pensijų fondams ir regionams. Jau registravome projektus, susijusius su vadinamosios 13-osios pensijos išmokėjimu, nemokamo vaikų maitinimo plėtra, pateikėme sprendimus dėl galimybių lanksčiau spręsti apie pensijų fonduose sukauptų pinigų panaudojimą, dėl galimybės lanksčiau grįžti pas visuomeninį elektros tiekėją ir atsisakyti finansinių baudų likusiems garantiniame tiekime ir kt. Tęsime ir didinsime galimybę gauti lengvatinę paskolą jaunoms šeimoms regionuose. Sieksime, kad atsirastų lytinius nusikaltimus padariusių asmenų registras. Grįšime prie siūlymų finansiškai padėti savivaldybėms, užtikrinant pagalbą priklausomiems asmenims ir organizuojant psichoaktyvių medžiagų prevenciją. Tai tik dalis mūsų siūlymų.

Darbų laukia daug. Esame nusiteikę atlaikyti vertybinių pamatų drebinimą, apsaugoti vaikus ir visus kitus nuo brukamų priklausomybių, nuo mokesčių naštos gyventojams didinimo ir t. t. Tad rimtai pasiruošę pasitinkame intensyvų ir aktyvų politinį sezoną.

 Bus apmokėta iš G. Burokienės parlamentinių lėšų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konservatoriai nekels kandidato Šalčininkų vienmandatėje: nenori trukdyti „laisviečių“ iškeltai E. Dobrowolskai

confident-noyce

Seimo komisija: tarp nemokumo administratorių – didelė korupcijos rizika

confident-noyce

Buvęs kandidatas į prezidentus E. Vaitkus ves Lietuvos liaudies partiją į Seimą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau