13.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 21 spalio, 2021

G. Burokienė: „Mokesčių pertvarka, vedanti žmonių skurdinimo keliu“

AutoriusGUODA BUROKIENĖ (LRS Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė, LVŽS frakcijos seniūno pirmoji pavaduotoja)Fotoasmeninis albumas
G. Burokienė.

Sakoma – kas veža, tam ir krauna. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Milijonines valstybės skolas valdantieji užsimojo sukrauti tiems, kurie dar dirba ar gauna bent kokias pajamas. Tačiau Vyriausybės užmačios apkrauti gyventojus naujais mokesčiais tolygus jau ne diržų veržimuisi, o visiškam gyventojų nuskurdinimui.

Išgyvename išties įtemptą laikotarpį, lydimą pandemijos, nelegalių migrantų antplūdžio, didžiulio visuomenės susipriešinimo. Artėja šaltasis metų laikas, o su juo ir naujasis šildymo sezonas, kurį jau pasitinkame su pabrangusia elektra ir dujomis, kylančiomis maisto ir paslaugų kainomis. Pandemijos laikotarpiu pajamų netekę gyventojai vos stojasi ant kojų. Didinamų mokesčių našta jiems bus tiesiog nepakeliama. Kaip ir mažas pajamas gaunantiems ar senjorams. Dėl karantino ribojimų ilgai veiklos negalėję vykdyti verslai žinią apie didinamus mokesčius ir rinkliavas taip pat pasitinka su siaubu akyse. Tad koks gi vėzdas visų mūsų laukia?

Planuojama branginti mokestį už vandenį, nes bus keliama vandens išgavimo kaina. Pabrangs šiukšlių išvežimas, nes sąvartynams taikomi mokesčiai didinami nuo 10 eurų už toną iki 50–70 eurų už toną. Kietasis kuras, priklausomai nuo rūšies, po 2023 metų brangs apie 15–30 proc. O po 2023 metų numatomas naftos dujų kainų pokytis buitiniams vartotojams sieks net 102 proc. Taip pat planuojama didinti nekilnojamojo turto mokesčius. Dabar galiojanti 150 tūkst. eurų riba būtų taikoma tik pagrindiniam gyvenamajam turtui, o visą likusį asmens nekomercinį turtą siekiama apmokestinti. Taip pat planuojama apmokestinti miško žemę ir kelti žemės mokesčius. Ketinama keisti ir automobilių apmokestinimą – šalia automobilio pirmos registracijos mokesčio planuojama įvesti kasmet mokamą mokestį, kuris, priklausomai nuo automobilio, sudarytų nuo 100 iki 800 eurų. Tai skausmingiausiai atsilieps netaršaus automobilio įpirkti negalintiems žmonėms. Mokestinė našta bus didinama ir individualia veikla užsiimantiems asmenims.

Ir tai dar ne visi numatomi mokestiniai pakeitimai. Vyriausybė nusiteikusi valdžioje likti ir dar vienai kadencijai, todėl mokesčių kėlimas suplanuotas iki pat 2025 metų.

Nerasime mokesčio, kurio pakėlimo vienaip ar kitaip nepajustume mes visi. Žmonės ims taupyti, į biudžetą nebus surenkama planuojamų lėšų ir tai galiausiai neigiamai atsilieps visai Lietuvos ekonomikai. Su „galimybių pasu“ įsigalioję ribojimai taip pat neišvengiamai turės įtakos šalies biudžetui. O kur dar iš peties griaunama užsienio politika, paskui save nušluojanti valstybės pajamas ir investicijas.

Vertinant situaciją mūsų valstybėje, bet koks mokesčių didinimas gyventojams būtų ypatingai skausmingas, o kai kam net ir nepakeliamas ar pražūtingas. Akivaizdu, jog valdžia iš savo piliečių siekia išplėšti paskutinį kąsnį. Mokesčių grandinės gyventojus nuves tik skurdo ir bankroto keliu.

Subūrę šešėlinę Vyriausybę akcentavome, jog siekiame ne kritikuoti, o patarti ir siūlyti sprendimus. Savo rekomendacijas valdantiesiems teikiame nuolat, tačiau kai kurių Vyriausybės narių arogancija neretai neleidžia į jas įsiklausyti.

Pasiūlymų valdantiesiems turime ir mokestiniais klausimais. Pirmiausia, atsiriboti nuo bet kokio mokestinės naštos didinimo tuo metu, kai šalis išgyvena pandemijos sukeltą krizę. Užtikrinti efektyvų valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos (ES) lėšų panaudojimą bei tęsti mūsų pradėtus darbus šešėlio mažinimo srityje. Siūlome vykdyti intensyvų investicijų ir naujų tranzito srautų pritraukimą, siekiant kompensuoti esamus praradimus. Stabilizuoti kainų, įskaitant nekilnojamąjį turtą, augimą. Atgaivinti valstybinio komercinio banko idėją. O taip pat geopolitines ambicijas sieti su realiomis galimybėmis ir ES sprendimais. Savo siūlymus valdantiesiems pateikėme, bet ar į juos bus atsižvelgta?


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„15min“ stabdo galimybę komentuoti publikacijas apie skiepus nuo COVID-19

confident-noyce

B. Matelis: „Politikai neturėtų savo kraštą piešti vien tik juodomis, pesimistinėmis spalvomis“

confident-noyce

G. Burokienė: „Ir tolerancija turi ribas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau