-0.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 21 sausio, 2022

Fotomenininko paroda „Stačiatikių tikėjimo portretas“ vienija religijas

Dailės galerijoje, giedant stačiatikių kunigų chorui, atidaryta panevėžiečio fotomenininko Valentino Pečinino fotografijų paroda „Stačiatikių tikėjimo portretas“.

V. Pečinino fotografijų paroda „Stačiatikių tikėjimo portretas“, apkeliavusi kone puse Lietuvos parodų salių, Dailės galerijoje veiks iki gruodžio 2 dienos.

Sulaukė sveikinimų

Parodos atidarymo proga autorių sveikino ne tik Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, bet ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kancleris kunigas Vitalijus Mockus.

Panevėžio meras pasidžiaugė, kad jau tampa gražia tradicija, kad V. Pečininas pradžiugina visus naujomis kūrybinėmis idėjomis, maloniai stebinančiomis parodomis. „Ši paroda išskirtinai kitokia: dešimtmetį fiksuotos šventovės, įtraukiančios žmonių emocijos suteikia unikalią galimybę pažinti, pajausti ir apmąstyti. Dėkoju autoriui už galimybę prisiliesti prie šio įstabaus ir slėpiningo tikėjimo portreto“, – parodos atidaryme sakė miesto meras R. M. Račkauskas.

Lietuvos stačiatikių arkivyskupijos kancleris kunigas V. Mockus apibendrino V. Pečinino parodą „Stačiatikių tikėjimo portretas“. Pasak dvasininko, paroda visas  religijas suvienija. „Paroda verčia mąstyti, ieškoti, tobulėti, įsijausti, tapti geresniems, mylėti ir tikėti. Jos įtraukia žiūrovus į savo vidinę erdvę, daro juos vaizdų dalyviais. Nuotraukos – tarsi ikonos. Jose srovena ne tik gyvenimiška patirtis, bet ir vidinė tikėjimo šviesa. Ši paroda mus visus vienija“, – kalbėjo kancleris V. Mockus.

Pirmos sukurtos prieš 10 metų

Pirmosios V. Pečinino fotografijos, atskleidžiančios paslaptingą Lietuvos stačiatikių pasaulį, buvo sukurtos prieš daugiau nei 10 metų. Fotomenininkas V. Pečininas šį žingsnį žengė 2006-ųjų lapkritį nekūrenamoje Lebeniškių kaimo šventovėje. Tai davė pradžią daugybei fotosesijų Lietuvos ortodoksų šventovėse. Dešimties metų įkvėptos kūrybos ir kruopštaus darbo rezultatas – tūkstančiai nuotraukų, o 30 jų pristatomos Panevėžio dailės galerijoje.

Paroda – unikali

Panevėžio stačiatikių cerkvės šventikas Aleksejus Smirnovas įsitikinęs, kad tikėjimo kelias prasideda nuo pirmo žingsnio.

„Fotomenininkas įsitikinęs, kad fotoaparato objektyvas – tai pasaulio pažinimo instrumentas. Jis tyrinėja kas netrivialu, veda kiaurai per uždarus altoriaus vartus į slėpiningą Ortodoksijos pasaulį. Paprastiems maldininkams netenka regėti, kas vyksta už jų. Autorius fokusuoja mūsų dėmesį į nepastebimus, greitai praeinančius dalykus. Fotonuotrauka sustabdo sprūstančią nuo žvilgsnio akimirką, parodo ortodoksų pamaldų ir kultūros paprastumą bei didybę ir mažame bažnytkaimyje, ir mieste. Nuotraukose šventovės, sakramentai, šventės, žmonės, emocijos. Turinys drauge ir statiškas, ir dinamiškas. Jis duoda impulsą apmąstymams“, – kalbėjo apie parodą dvasininkas A. Smirnovas.

Pasak šventiko, paroda – unikali. „Šios fotonuotraukos įtraukia žiūrovus į savo vidinę erdvę, daro juos įamžintų vaizdų dalyviais. Kūrinių herojai ima gyventi savo gyvenimą. Antra vertus, paliksime žiūrovams spręsti, kaip Valentinui pavyko jo „Stačiatikių tikėjimo portretai“, – sakė Panevėžio stačiatikių cerkvės kunigas.

[quote_box_center] Apie parodos autorių

Valentinas Pečininas gimė 1959 metais gegužės 8 dieną Panevėžyje. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1999 m., meno kūrėjo statusas suteiktas 2005 m. Nuo 2004-ųjų Lietuvos spaudos fotografų klubo narys, nuo 2008 m. – Lietuvos žurnalistų sąjungos narys.

1980 m. baigė Lietuvos Valstybinį kūno kultūros institutą, Pedagoginį fakultetą. 1980–1998 tarnavo Lietuvos VRM ir policijos sistemoje. Dabar sporto treneris. Surengė per 30 individualių parodų Lietuvoje bei užsienyje bei dalyvavo daugiau nei 45 grupinėse parodose.

Svarbiausi darbai: „Esmės laikinumas“ (1999–2007), „Nostalgija siaurukui“ (1999–2004), „Baletas“ (2000–2006), „Gyvybės harmonija“ (2001–2002), „Alsuojanti Afrika“ (2002–2007), „Teatro užkulisiai“ (2004–2005), „Šventasis kelias“ (2005), „Stačiatikių tikėjimo portretas“ (2006–2016), „Florencijos dviračiai“ (2010), „Saukų šeimos portretas“ (2011), „Trolių sielos ir sapnai“ (2013–2015).

V. Pečininas yra keturis kartus „Auksinio kadro“ laureatas konkurse Lietuvos spaudos fotografija (2005, 2007, 2012, 2014).

2007 metais išleido albumą „Prasiveržimas“. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje atidaryta grupinė dailininkų Rudokų paroda „4R“

confident-noyce

„Šaltinėlio“ bibliotekos languose – fotomenininko Ž. Kropo paroda

confident-noyce

Fotomenininkas iš Panevėžio pasaulinėje parodoje pristatė netikėtą parodą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau