Fotografijos plenero parodoje – geografinės ir emocinės kūrėjų teritorijos

Fotografijos plenero parodoje – geografinės ir emocinės kūrėjų teritorijos

JP / Tado KAZAKEVIČIAUS nuotr.

Gegužės 8 d. 17 val. Fotografijos galerijoje atidaroma Kuršių nerijoje vykusio fotografų plenero paroda „Uždaros teritorijos: πR dimensija“.

Parodoje eksponuojami 2018 m. pavasarį Kuršių nerijoje surengto fotografijos plenero „Uždaros teritorijos“ dalyvių Liucijos Karalienės, Tado Kazakevičiaus, Elijaus Kniežausko, Pauliaus Peleckio, Ritos Stankevičiūtės-Kazakevičienės, Jono Staselio bei Gerdos Šeirės darbai. Meno vadovas – Gintautas Trimakas.

Autoriai, vadovaujami žinomo fotomenininko ir dėstytojo G. Trimako, paskutinę 2018-ųjų balandžio savaitę kūrė Kuršių nerijoje – išgyveno emocijas ir fotografijomis jas papasakojo, kiekvienas savaip pasitelkdami vietovės erdves, fiksuodami objektus, jiems įdomių žmonių portretus.

BIC

Kaip pastebi menotyrininkė, fotografijos kritikė Sandra Umbrasienė, šis dokumentinės fotografijos tyrimas vyko kūrėjams stebint save, tyrinėjant Kuršių nerijos, kaip geografinės ir emocinės teritorijos ir erdvės, savastį. G. Trimakas Vilniuje dėstė kūrėjams meistriškumo pamokas, kurias paskui, kurdami nerijoje, jie pritaikė tyrinėdami ir savaip reflektuodami fotografinę savistabą. Pamačius fotografijas kilo mintis, kad uždaros teritorijos yra ne tik geografine prasme. Juk uždari ar atviri gali būti ne tik žemės plotai, bet ir žmonės. Tai, manau, labiausiai atsiskleidžia šių septynių kūrėjų fotografijose – kiek uždaras jis (ji) aplinkai, o kiek aplinka uždara jam (jai)?“.

Projektą rengia VšĮ „Menų vektoriai“ ir VšĮ „Lietuvos spaudos fotografų klubas“.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.