Laisvės aikštėje vėl šalinami medžiai

Laisvės aikštėje vėl šalinami medžiai

JP / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Įgyvendinant Laisvės aikštės su prieigomis atnaujinimo projektą toliau performuojami želdiniai. Po ekspertų atliktų dviejų detalių tyrimų būtinas papildomas želdinių tvarkymas.          

Penki aikštėje augantys medžiai (trys liepos ir du kaštonai) ir vienas kaštonas prie Panevėžio rajono savivaldybės šalinami atsižvelgus į jų būklę – kamienai pažeisti puvinio, trūkę, yra drevių, pasvirę, žaizdoti kamieno apačioje, tad kelia pavojų žmonių saugumui.

BIC

Atnaujindama Laisvės aikštę su prieigomis Panevėžio miesto savivaldybė buvo užsakiusi du tyrimus: išvadas teikė dendrologai, vėliau papildomai pasitelkta akustinė tomografija, kai specialiu prietaisu neinvaziniu būdu analizuojama kamieno vidinė struktūra.

„Vykdant projektą pašalinami pažeisti ir pavojingi medžiai, bus pasodinta kone triskart daugiau – 2326 – želdiniai, tarp jų 65 medžiai. Žaluma miesto centre – mums prioritetas, atnaujinta erdvė kurs tvarkingą, estetišką aplinką“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Projektas Laisvės aikštei su prieigomis kompleksiškai tvarkyti įtraukia ir Vasario 16-osios, Elektros, Klaipėdos, Vilniaus, Respublikos g. atkarpas, P. Plechavičiaus skverą.

Rangos darbus atlieka Panevėžio statybos trestas.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.