Finansų ministerija: Valstybės kontrolės rekomendacijos yra vykdomos

Finansų ministerija Seimo plenariniame posėdyje pateikė 2015 m. nacionalinių finansinių ataskaitų rinkinį, konsoliduotųjų finansinių ataskaitų, kurios apima valstybės fondų, valstybės investicijų programos, programinio biudžeto sistemos ir kitas sritis, rinkinį. Jas vertinusi Valstybės kontrolė paskelbė savo nuomonę dėl pateiktų dokumentų ir rekomendacijas, kaip ir kas, auditorių nuomone, turėtų būti tobulinama.

„Sutinku, kad tiek valstybės finansų valdyme, tiek atsiskaityme reikia daugiau pažangos ir aiškių, matomų rezultatų. Yra gerų pavyzdžių, kitų valstybių patirčių – tereikia daugiau iniciatyvos ir didesnio greičio visa kas naudinga ir efektyvu perimant ir pritaikant“, – sako finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Kartu ministrė atkreipia dėmesį, kad nemažai Valstybės kontrolės rekomendacijų tobulinant valstybės viešųjų finansų valdymą, palengvinant duomenų prieinamumą visuomenei, tvarkant valstybės turto apskaitą ir kitą finansinę atskaitomybę jau įgyvendinta, o kitų pritaikymas – tik laiko klausimas.

Pavyzdžiui, 2015 m. priimti ir šiemet įsigaliojo teisės aktų pakeitimai, dėl kurių jau šiemet kai kurio valstybės turto vertė apskaičiuojama taip, kaip rekomenduoja Valstybės kontrolė šiandien paskelbtose rekomendacijose.

Siekdama įgyvendinti Valstybės kontrolės rekomendacijas, ministerija parengė ir suderino su Valstybės kontrole veiksmų ir priemonių planą. Taip pat kartu su Vyriausybės kanceliarija ir kitomis ministerijomis bei Valstybės kontrole susitarta dėl priemonių, kurios paskatins geresnę atskaitomybę už veiklos rezultatus, palengvins planavimą, pagerins informacijos apie veiklos rezultatus kokybę.

Viešųjų investicijų projektų efektyvumui ir rezultatyvumui didinti planuojamas ES lėšomis finansuojamas projektas. Jo tikslas – didinti efektyvų viešojo sektoriaus išteklių naudojimą, didinant investicijų projektų finansinį ir ekonominį naudingumą bei pritraukiant kitus investicijų finansavimo šaltinius.

Valstybės kontrolės identifikuotas problemas apskaitant atskirų rūšių valstybės turtą – valstybinę žemę, miškus, kultūros vertybes, žemę po valstybiniais keliais, taip pat pastebėtus trūkumus atliekant inventorizaciją turi spręsti ir didesnį dėmesį skirti visos valstybės institucijos, kurios pagal teisės aktus yra atsakingos už atskirų turto rūšių valdymą, ūkinių operacijų vykdymą ir teisingą apskaitos vedimą bei atsako už rengiamų ataskaitų kokybę.

Savo ruožtu Finansų ministerija įsipareigoja ir toliau rengti rekomendacijas dėl viešojo sektoriaus apskaitos, tikslinti teisės aktų (apskaitos standartų) nuostatas, skelbti išaiškinimus visiems asignavimų valdytojams, pagal poreikį organizuoti tikslines konsultacijas subjektams, informuoti apie teisės aktų, reglamentuojančių apskaitos ir konsolidavimo principus, pasikeitimus siekiant užtikrinti duomenų ir ataskaitų kokybę.

Atsižvelgdama į Valstybės kontrolės pastebėjimus dėl valstybės skolos ataskaitų dubliavimo ir įsipareigojimų apskaitos trūkumų, Finansų ministerija yra numačiusi teikti Valstybės skolos įstatymo pakeitimo projektą ir tobulinti poįstatyminius teisės aktus, kurie sudarytų sąlygas tinkamai apskaityti ir atspindėti skolinius įsipareigojimus tiek centrinės valdžios, tiek savivaldybių lygiuose.

Tam, kad informacija apie valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų pajamas, išlaidas  bei kitus duomenis visuomenei būtų prieinama elektroninėje erdvėje įvairiais pjūviais, interaktyviai ir operatyviai Finansų ministerijos ir kitų institucijų specialistai jau atlieka būtinus darbus, kuriant tam būtiną informacinę sistemą.

Finansų ministerija taip pat toliau tęs darbą, susijusį su rekomendacijų viešojo sektoriaus subjektams rengimu, skelbs išaiškinimus visiems asignavimų valdytojams dėl apskaitos metodologijos taikymo, pagal poreikį organizuos tikslines konsultacijas subjektams, informuos apie teisės aktų, reglamentuojančių apskaitos ir konsolidavimo principus, pasikeitimus siekiant užtikrinti ataskaitų kokybę.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Stiprinama kontrolė prekybos centruose

confident-noyce

I. Šimonytė: policija kelius kontroliuos savaitgaliais ir švenčių dienomis

confident-noyce

Vilniaus oro uoste planuojama patogesnė bilietų patikra

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau