Finansinės injekcijos į komunalinį ūkį – tik nuostoliai

Finansinės injekcijos į komunalinį ūkį – tik nuostoliai

Jonas Katinas sakė suprantantis, kad „Velžio komunalinio ūkio“ darbuotojai dirba, tačiau stebėjosi, kad nepaisant daugiamilijoninių investicijų, jis tebedirba nuostolingai.

Panevėžio rajono taryba, po nedidelių diskusijų, patvirtino savivaldybei priklausančio ir visą rajoną aptarnaujančio „Velžio komunalinio ūkio“ praėjusių metų finansinės veiklos ataskaitas. Kai kuriems politikams kilo abejonių, kodėl įstaiga, į kurią per penkiolika metų buvo investuota 30 mln. litų, tebedirba nuostolingai.

Sprendimo projektą dėl „Velžio komunalinio ūkio“ finansinės veiklos ataskaitų pristačiusi Ekonomikos skyriaus vedėja Aldona Čiegytė neslėpė, kad klausimą svarstant komitetuose, buvo daugybė klausimų ir į juos visus buvo atsakyta.

Nepaisant šio paaiškinimo, liberalsąjūdietei Daivai Juodelienei knietėjo išsiaiškinti, kokiu automobiliu naudojasi įstaigos vadovas Vidas Balakauskas. Jai buvo atsakyta, kad jis važinėja nuosavu automobiliu, kurį įstaiga nuomoja pagal panaudos sutartį. „Velžio komunalinis ūkis“ neva nemoka ne tik už mašinos eksploataciją ir remontą, o tik už kurą, už kurį pernai buvo paklota daugiau kaip 10,2 tūkst. litų.

BIC

Kitas liberalsąjūdietis Jonas Katinas sakė suprantantis, kad „Velžio komunalinio ūkio“ darbuotojai dirba, tačiau stebėjosi, kad nepaisant daugiamilijoninių investicijų, jis tebedirba nuostolingai ir konstatavo, kad savivaldybės „įmerkti“ pinigai niekada neatsipirks.

Politikas ragino merą Povilą Žagunį ir visą tarybą sukurti darbo grupę, kuri išsiaiškintų, ką reikia padaryti, kad rajono komunalinis ūkis taptų rentabilesnis ir leistų nors kiek sutaupyti.

J. Katino žodžiais, galbūt mažas katilines reikėtų grąžinti seniūnijoms, nes seniūnai su bedarbiais ir socialinių pašalpų gavėjais malkų galėtų paruošti gerokai pigiau ir šildymas pigtų. Jis teigė nesuprantantis, kam Žibartoniuose reikėjo statyti naują katilinę, jei ji dirba nuostolingai.

„Nors pusė tarybos narių mane kritikuoja, reikia spęsti gėlo vandens tiekimo ir nuotėkų tvarkymo problemas. Šias funkcijas, kaip Ramygaloje, reiktų perduoti tą darbą dirbančiai „Aukštaitijos vandenų“ bendrovei. Paslaugos nepabrangtų, tačiau žmonės gautų kokybišką vandenį ir kokybiškas nuotėkų surinkimo bei valymo paslaugas. Reikia rasti pusantro milijono litų dokumentams sutvarkyti ir visą vandentvarkos ūkį perduoti“, – aiškino J. Katinas.

Narystę konservatorių gretose sustabdžiusi Violeta Grigienė aiškino, kad kitur teikiant finansinės veiklos ataskaitas kartu pateikiamos ir nepriklausomų auditorių arba bent Kontrolės tarnybos išvados.

Liberalsąjūdietis Dalius Dirsė irgi siūlė pamąstyti apie grandiozinio „Velžio komunalinio ūkio“ skaidymą ir nedidelių ūkelių prie seniūnijų sukūrimą, nes suvaldyti didelį „monstrą“ nesiseka.

Meras „valstietis“ Povilas Žagunis pareiškė irgi įdėmiai perskaitęs „Velžio komunalinio ūkio“ veiklos ataskaitas, kurios jam taip pat sukėlė nemažai abejonių.

Mero žodžiais, rajone 80 proc. katilinių modernizuota, šilumos kaina yra vidutinė, tačiau šildymas kažkodėl lieka nuostolingas. P. Žagunis pritarė, kad būtų samdomi nepriklausomi ekspertai, jog būtų išsiaiškintos rajono komunalininkų nesėkmingos veiklos priežastys.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.