Filipiniečiai, norėdami pabaigti mokslus privalės pasodinti po 10 medžių

Filipiniečiai, norėdami pabaigti mokslus privalės pasodinti po 10 medžių

Gismeteo.lt

Filipinai, tropinė Ramiojo vandenyno valstybė, nuo šiol įstatymo pagalba reikalaus visų moksleivių ir studentų, prieš mokslų užbaigimą pasodinti po 10 medžių.

Įstatymas, pavadintas „Mokslų užbaigimo palikimas Aplinkos įstatymui“, buvo patvirtintas Atstovų rūmuose ir perduotas Filipinų Senato vykdymui. Įstatymo gynėjai mato tai kaip galimybę Filipinų jaunimui prisidėti prie kovos su klimato kaita ir savo kartai sukurti žalesnę aplinką.

„Tuo tikslu, švietimo sistema turėtų tapti erdve, kuri jaunimo tarpe propaguoja etišką ir tvarų gamtos išteklių vartojimą, užtikrinantį socialiai atsakingo ir sąmoningo piliečio ugdymą,“ – skelbiama Rūmų įstatymo projekte.

BIC

Apskaičiuota, kad per vienos kartos kurso laikotarpį, dėka šio įstatyminio projekto, būtų pasodinta 525 milijardai medžių. Juos pasodintų 12 milijonų mokinių, kasmet užbaigiančių pradinės mokyklos kursą, 5 milijonai baigiančių vidurinio lavinimo mokyklas ir 500000 koledžų absolventų.

Tai reiškia, kad kasmet būtų pasodinta po 175 milijonus naujų medžių.

Įstatymas skelbia, kad medžiai turėtų būti sodinami:

  • Miškuose
  • Mangrovėse ir saugomose teritorijose
  • Paveldėtinių žemėse
  • Urbanizuotose vietovėse
  • Neaktyviuose ir apleistose kasyklų teritorijose
  • Kitose tam tinkamose vietose

Bus siekiama sodinti vietines medžių rūšis, kurioms tinka regiono klimatas ir topografija.

Filipinus sudaro 7641 sala, esanti Pietrytinėje Azijoje. Šiose salose pagrindinė aplinkosauginė problema yra didžiuliai miškų kirtimai.

Plataus masto vystymasis ir žemės ūkis lėmė žymų miškų plotų sumažėjimą Filipinuose. Per 20-ąjį amžių miškų plotai Filipinuose sumažėjo nuo 70 iki 20 procentų.

Skaičiuojama, kad nuo 1934 iki 1988 metų iškirsta daugiau nei 9,8 milijonai hektarų miškų.

Šio naujojo įstatymo įgyvendinimas galėtų tapti atspirties tašku, keičiant neigiamą Filipinų įvaizdį, susijusį su masiškais miškų kirtimais.

Tai paprasta, tačiau galinga žinutė skirta Filipinų jaunimui ir turinti potencialo lemti ilgalaikį teigiamą poveikį aplinkai.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.