11.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 24 rugsėjo, 2021

Europos jaunimo plaukimo čempionate panevėžietis A. Savickas iškovojo sidabro medalį

AutoriusjpFotoVYTAUTAS DRANGINIS
A. Savickas.

Italijos sostinėje Romoje vykstančiame Europos jaunimo plaukimo čempionate Lietuvos atstovas panevėžietis Aleksas Savickas iškovojo sidabro medalį.

Jis 100 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 1 min. 1,29 sek., pagerino asmeninį rekordą ir tapo Europos jaunimo vicečempionu.

Nors po pirmųjų 50 m A. Savickas laikėsi arti lyderių, po posūkio lietuvis sparčiais grybšniais įrodė savo pranašumą ir finišavo antras. Auksą iškovojo Volodymyras Lisovetsas (1:00.28) iš Ukrainos, o bronzą pelnė italas Simone Cerasuolo (1:01.56).

Tuo tarpu kitoje rungtyje A. Savickas pateko į dar vieną Europos jaunimo čempionato pusfinalį. 18-metis vaikinų 50 plaukimo krūtine kvalifikacijoje parodė 16-ą rezultatą (28.76). Ryte greičiausias tarp atrankos dalyvių buvo Rostyslavas Križanivskis (27.57) iš Ukrainos.

Pernai dėl pandemijos čempionatas buvo atšauktas, todėl geriausieji žemyno jaunieji plaukikai neturėjo galimybės pasivaržyti. Lietuvai šiame čempionate atstovauja vienuolika šalies sportininkų.

D. Rapšys kviečia išmėginti jėgas šeimų plaukimo turnyre

Penktą vietą užėmęs ir Lietuvos rekordą pagerinęs E. Matakas: „Esu patenkintas“

D. Rapšys grįžo treniruotis į Panevėžį: skrisdamas namo oro uoste plaukikas patyrė stresą kaip per varžybas