Etnokultūrinės stovyklos dalyviai mokėsi pažinti savo krašto tradicijas

Etnokultūrinės stovyklos dalyviai mokėsi pažinti savo krašto tradicijas

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Vaikų ir jaunimo užimtumas vasaros metu labai svarbus kaimo vietovių gyventojams. Smilgių kultūros centro darbuotojai, rūpindamiesi moksleivių užimtumu, jau aštuntą kartą organizavo etnokultūrinę stovyklą „Etnosmilga 2019“.

Nuo 2012 metų vykdome edukacines stovyklas etninės kultūros temomis, įtraukdami įvairaus amžiaus vaikų ir jaunimo grupes. Sukaupta patirtis rodo, kad moksleiviams reikalingos naujos veiklų formos, padedančios įtraukti, sudominti, dalyvauti.

BIC

Vykstant globalizacijos procesams, jauniems žmonėms vis sunkiau apibrėžti savąjį identitetą, todėl nusprendėme pasiūlyti jau tradicinėmis tapusias etnines veiklas.

Stovykloje įgytą patirtį ir žinias vaikai ir jaunimas kaupia ir tarsi veria kaip uogas ant smilgos.

Projekto tikslinė grupė – vaikai ir jaunimas iš Aukštaitijos regiono, todėl šiemet sulaukėme dalyvių iš Šiaulių, Panevėžio miestų, Radviliškio, Panevėžio ir Pakruojo rajonų.

Stovykloje vykdėme 4 kultūrines veiklas: namų puošybos tradicijas, kulinarinį paveldą, grojimą senoviniais instrumentas, dainavimą ir šokius.

Stovyklos dalyviai vyko į Anykščius, aplankė Arklio muziejų, stebėjo edukacinę programą „Duonelė kasdieninė“.

Stovykla organizuota neformaliojo ugdymo principais. Dalyviai, susipažinę su siūlomomis veiklomis, galėjo savarankiškai rinktis, kurios veiklos jiems įdomesnės ir jose daugiau dalyvauti. Programa buvo derinama atsižvelgiant į dalyvių galimybes, gabumus.

Dalyviai rezultatų galėjo pasiekti tik savo aktyvumo dėka, todėl stovyklos vadovams buvo keliami reikalavimai dėl taikomų metodų, atviro ir neformalaus bendravimo, dėmesiui tiek grupei, tiek temoms. Labai svarbus mokymasis iš patirties, aptariant, įvardinat ir darant išvadas, kurios įprasminamos, jas pritaikant gyvenime.

Manome, kad vaikai ir jaunimas, savaitę lankę specifinėje aplinkoje vykusią stovyklą, išmoks mylėti savąjį kraštą, pažinti jo kultūrinę praeitį.

Už projekto finansavimą dėkojame Lietuvos kultūros tarybai, dalinį rėmimą – Panevėžio rajono savivaldybei.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.