18.3 C
Panevėžys
Trečiadienis, 29 gegužės, 2024

ES ministrai pasirašė deklaraciją dėl LGBTIQ bendruomenės teisių užtikrinimo Europoje

AutoriuseltaFotobns
E. Dobrowolska.

Šią savaitę Europos Sąjungos (ES) ministrai, atsakingi už LGBTIQ politikos formavimą, pasirašė deklaraciją, kuria bus užtikrinamos LGBTIQ bendruomenės teisės Europoje, praneša Teisingumo ministerija.

Deklaraciją pasirašiusi teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska pabrėžia, kad turime kovoti su visų rūšių ir formų diskriminacija, smurtu ir neapykanta.

„Netoleranciją LGBTIQ asmenų atžvilgiu dažnai lydi įvairios su tuo susijusios diskriminacijos formos. Tai sukelia fizinį bei psichologinį smurtą. Dėl to turime siekti LGBTIQ asmenų lygybės visoje Europoje, tvirtai ir vieningai reaguoti į priešiškumą LGBTIQ asmenų žmogaus teisėms, plėtoti žmogaus teisių standartus ir integraciją skatinančią politiką, – teigė E. Dobrowolska.

Deklaracijoje pabrėžiama, kad šių metų birželio 9 d. Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Švedija priėmė pirmininkaujančios valstybės narės išvadas dėl LGBTIQ asmenų saugumo Europos Sąjungoje, kuriose patvirtintas valstybių narių įsipareigojimas propaguoti ir remti visų asmenų pagrindines teises Europos Sąjungoje, kad LGBTIQ asmenys galėtų visapusiškai naudotis pagrindinėmis teisėmis visose ES valstybėse narėse, o ES institucijos turėtų užtikrinti šių asmenų teisių apsaugą pagal tarptautinės teisės įsipareigojimus.

Taip pat deklaracijoje akcentuojama, kad šių metų gegužės 17 d. už LGBTIQ politikos formavimą atsakingi Europos Tarybos ministrai dar kartą patvirtino įsipareigojimą užtikrinti lygybę ir pagarbą kiekvieno visuomenės nario teisėms ir orumui. Pažymima, kad kylanti priešprieša LGBTIQ asmenų teisėms kelia grėsmę demokratijos ir žmogaus teisių užtikrinimo vertybėms ir su šias reiškiniais būtina kovoti.

Pasak E. Dobrowolskos, žmogaus teisių apsauga tarnauja visos žmonijos labui, nes įvairovė ir įtrauktis – naudinga visai visuomenei.

„Kartu su Europos Sąjungos ministrais raginame Europą išlikti laisvės bendrija ir 2025-iais įtraukti dar ambicingesnių tikslų į antrąją ES LGBTIQ lygybės strategiją. Visuomenė visada yra sėkmingesnė tada, kai gerbia visus savo narius. Dėl to lygybės užtikrinimas nuomonių įvairovėje pavers ES dar stipresne bendruomene“, – teigė E. Dobrowolska

Prie šios deklaracijos be Lietuvos prisijungė dar 14 šalių.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Apklausa: kas yra translytis asmuo žino 6 iš 10 Lietuvos gyventojų

confident-noyce

V. Simonko sako, kad LGBT+ eitynėse tikimasi sulaukti Lietuvoje dislokuotų vokiečių karių

confident-noyce

Europos šalių „Vaivorykštės indekse“ Lietuva kilo į 35-ąją vietą, tačiau situacijos pagerėjimas – minimalus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau