28.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 23 birželio, 2021

ES finansavimui gauti – 3 nauji projektai

2014-2020 m. ES investicijų laikotarpiu Panevėžio miesto savivaldybė ketina pasinaudoti teritorinio Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa. Rugpjūčio mėnesį jai pateikti 3 projektai.

„Iki šiol miestas neišnaudojo galimybių gauti finansavimą per panašias programas. Šią spragą norime užpildyti. Tikimės ES finansinės paramos rudenį pradedančiam veiklą Atvirajam jaunimo centrui (AJC), Kraštotyros muziejaus aplinkai ir ekologiniam turizmui“, – teigia Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Siekdamas plėtoti AJC veiklas ir infrastruktūrą bendrą projektą Panevėžys pateikė su Kuldygos rajono vaikų ir jaunimo centru. Sėkmės atveju mūsų miestas įsigis garso, vaizdo, sporto, kompiuterinės, laisvalaikio įrangos, baldų, kitų priemonių. AJC vykdytų jaunimo įdarbinimo, profesinio orientavimo, mainų, socialinių kompetencijų ugdymo programas, komandos formavimo mokymus, organizuotų stovyklas, kitas veiklas, būtų keliama darbuotojų kompetencija. Tam Panevėžiui galėtų būti skiriama apie 320 tūkst. Eur. Savivaldybės indėlis sudarytų apie 24 tūkst. Eur.

Bendru su Latvijos Kuldygos savivaldybe projektu Panevėžys norėtų sutvarkyti Kraštotyros muziejaus aplinką – rekonstruoti ir viešosioms veikloms pritaikyti muziejaus kiemą: nugriauti menkaverčius statinius, įrengti apšvietimą, lauko dangas, lietaus vandens kanalizaciją, teritoriją aptverti, įrengti lauko klasę, koncertų ir renginių, ramaus poilsio ir vaikų žaidimų erdves, pasodinti želdinių. Nenaudojama ir apleista zona taptų traukos centru, kuriame šiltuoju laiku vyktų renginiai, edukaciniai užsiėmimai, lankytųsi turistai. Projektui įgyvendinti reikėtų per 530 tūkst. Eur, iš jų daugiau kaip 450 tūkst. Eur sudarytų ES investicijos.

Bendrą projektą „Ekoturizmas ir natūralių vandens telkinių išsaugojimas“ Panevėžys pateikė su dar 10 Lietuvos ir Latvijos savivaldybių: latvių Riebinių, Preilių, Agluonos, Ludzos, Balvių ir Vilanių, lietuvių Zarasų, Molėtų, Anykščių ir Visagino. Gavęs ES lėšų mūsų miestas įsigytų daugiafunkcę įrangą šienauti augaliją vandenyje, irklentes Kalėdų Senelių tarptautinėms varžyboms, mokomąjį žaidimą apie tinkamą rūšiavimą ikimokyklinukams, organizuotų ekodirbtuves, mokiniai galėtų dalyvauti Lietuvos ir Latvijos stovyklose, būtų parengtas bendras abiejų šalių lankytinų vietų maršrutas, neįgaliesiems būtų organizuojamos ekskursijos prie vandens telkinių. Bendra projekto vertė – beveik 1,2 mln. Eur. Panevėžiui tektų apie 120 tūkst. Eur. Iš jų 85 proc. sudarytų ES lėšos.

Ar Savivaldybės projektai gaus 2014-2020 m. Europos teritorinio Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos finansavimą, turėtų paaiškėti gruodį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuva raginama skaidriai naudoti ekonomikos atsigavimui skirtas ES lėšas

confident-noyce

Lietuvai gresiant nepasiekti 2 proc. BVP gynybai, siūloma didinti finansavimą

confident-noyce

Vyriausybė nusiteikusi didinti Genocido centro finansavimą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau