Ėriškių bendruomenės nariai dalyvavo tarptautinėje virtualioje konferencijoje

Ėriškių bendruomenės nariai dalyvavo tarptautinėje virtualioje konferencijoje

Renata JANKEVIČIENĖ / Organizatorių nuotr.

Ėriškių bendruomenės nariai pirmą kartą turėjo galimybę bendrauti su Panevėžio rajono švietimo centro įgyvendinamo „Erasmus+“ projekto „Mūsų skaitmeninė erdvė“ partneriais, esančiais Graikijoje, Portugalijoje, Turkijoje. Virtuali konferencija vyko naudojant „Hangout“ bei verčiant dalyvių pranešimus į lietuvių ir anglų kalbas.

Vaizdo konferencijos tikslas – griauti stereotipinį mąstymą, kurti vieningą Europą, pristatyti projekto tikslus ir ištirti suaugusiųjų skaitmeninius poreikius, kuriais remiantis bus kuriami mokymo scenarijai, elektroninė mokymosi platforma bei mobilioji aplikacija.

Konferencijos dalyvius pasveikino projekto koordinatorė Mehtap Agun (Turkijos nacionalinė ministerija), projekto veiklų Graikijoje koordinatorius, Makedonijos universiteto profesorius Basilis Dagdilelis, įstaigos KERIGMA atstovė Natália Correlo (Portugalija), įstaigos NARA (Turkija) atstovas Emre Celik, įstaigos APEC (Turkija) atstovė Seher Arslan ir kiti. Konferenciją organizavo projekto koordinatorė Lietuvoje ir ekspertė Renata Jankevičienė bei projekto ekspertas Irmantas Adomaitis.

BIC

Konferencijos metu kalbėjo ne tik projekto koordinatoriai, bet ir visi jo dalyviai. Ėriškių fakulteto atstovai pristatė savo skaitmeninius gebėjimus, dauguma iš jų naudojasi kompiuteriais (skaito naujienas). Nudžiugino vieno senjoro atsakymas į profesoriaus Basilio Dagdilelio pateiktą klausimą „Kaip senjorams sekasi atpažinti netikras naujienas (angl. fake news)?“. Projekto dalyvio teigimu, jis informacijos patikimumą patikrina keliuose šaltiniuose. Vėliau senjorai išsakė pageidavimus išmokti susikurti elektroninį paštą, fotografuoti, filmuoti, rašyti elektroninius laiškus, prisegti nuotraukas ir jas išsiųsti.

Pasibaigus konferencijai projekto ekspertai, naudodamiesi planšetiniais kompiuteriais, vedė senjorams mokymus. 

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.