Erasmus+ praturtina gyvenimus, išlaisvina mintis

AutoriusJolita StankevičienėFotoorganizatorių

2023 m. kovo 13-17 d. Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje vyko programos Erasmus+ projekto „Business for All“ (liet. „Verslas visiems“) partnerių mokymai. Šiame projekte dalyvauja 6 Europos mokyklos iš Italijos (koordinatorius), Ispanijos, Lietuvos, Serbijos, Vengrijos ir Turkijos.

Projekto idėja – suteikti mokiniams žinių bei įgūdžių, kurie leistų pasirinktas verslo idėjas įgyvendinti praktiškai.

Projekto, kuris vykdomas nuo 2020 m. rugsėjo 1 d., veiklose dalyvauja Panevėžio 5-osios gimnazijos I-IV kl. gimnazistai, kuriuos konsultuoja ekonomikos, IT, anglų bei dailės mokytojos.

Pirmieji projekto mokymai vyko Italijoje, kur koordinatoriai mokinius bei mokytojus mokė, kaip sukurti originalią verslo idėją. Verslo planus savo idėjoms komandos kūrė Ispanijoje. Vengrijoje gimnazistai susipažino su elektroninių svetainių, reikalingų e. prekybai, kūrimu. Elektroninės komercijos pagrindų mokė Serbijos komanda. Lietuvoje dalyviai buvo supažindinti su reklamos ir pardavimų skatinimo (angl. promotion) pradmenimis. Apie rinkodarą žinių suteiks mokymai Turkijoje gegužės mėnesį.

Mokymų Lietuvoje metu teorinių verslo skaitmenizavimo žinių projekto dalyviai sėmėsi dr. Dianos Micevičienės paskaitoje, Panevėžio kolegijoje. Reklamos ir pardavimų skatinimo žinias bei praktinius pavyzdžius nagrinėjo tarptautinės reklamos agentūros TBWA\Vilnius partnerės ir rinkodaros strategės, Vadybos ir ekonomikos universiteto ISM lektorės Ievos Bieliūnaitės – Jankauskienės paskaitoje, Vilniuje. Šiaulių šokolado fabriko „Rūta“ muziejuje dalyviai susipažino su praktiniais reklamos kūrimo bei pardavimų skatinimo pavyzdžiais. Įgiję teorinių žinių, susipažinę su praktiniais pavyzdžiais, gimnazijoje tarptautinių mišrių komandų mokiniai kūrė savo kompanijų vizitines korteles, skrajutes, plakatus, kalendorius, reklamos ir pardavimų skatinimo strategijas, trumpus reklaminius filmukus.

Po darbo kūrybinėse dirbtuvėse gimnazijos mokiniai ir mokytojai projekto partneriams siūlė kitas veiklas: pristatė mokyklos istoriją, tradicijas, akademines, kultūrines, menines bei sportines veiklas. Didžiausio susidomėjimo sulaukė Angliškų Kalėdų tradicija bei Pilietiškiausio dvyliktoko konkursas. Projekto dalyviai lankėsi Panevėžio m. savivaldybėje, Panevėžio STEAM centre ir Robolabe, susipažino su miesto istorija, kultūra bei miesto siekiu tapti vienu stipriausių Šiaurės-Rytų Europos regiono robotikos centrų. Upytės tradicinių amatų centre svečiams buvo pristatyti senieji lietuvių amatai, lietuviška virtuvė, liaudies šokiai ir dainos.

Šio projekto partnerių susitikimo pabaigoje dalyviai pristatė atliktus darbus bei aptarė artimiausias projekto veiklas.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti projekto svetainėje.

Šis projektas finansuojamas, remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžys planuoja įgyvendinti naujus investicinius projektus

confident-noyce

Panevėžyje vyksta projekto „Bauhauzas – žalesnė Europa“ partnerių susitikimas

confident-noyce

Panevėžys planuoja įgyvendinti 5 naujus investicinius projektus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau