Premjerui pareiškus apie planus valstybės valdomos energetikos grupės „Epso-G“ pagrindu kurti naują gynybos pramonės įmonių holdingą, sprendimų dėl to galima tikėtis dar šiais metais, sako grupės vadovas Mindaugas Keizeris.
„Kai mes sudėliosime, sutarsime (…) ir bus priimti reikiami sprendimai, apie tai natūraliai bus iškomunikuota. Kol kas mes vertiname išsakytą poziciją kaip tikrai didelį pasitikėjimą, didelį keliamą lūkestį ir ambiciją. Natūralu, kad norime kaip grupė nenuvilti, pateisinti pasitikėjimą. Suvokdami geopolitines aktualijas manome, kad padarysime geriausia, ką galime“, – sakė M. Keizeris.
„Kažkokių sprendimų ir kažkokios komunikacijos, manau, kad į jūsų klausimą (ar šiemet galima tikėtis sprendimų – BNS) tikrai galima atsakyti „taip“, o kai bus sprendimai, tada ir komunikuosime“, – kalbėjo grupės vadovas.
Gynybos holdingą ketinama steigti siekiant leisti efektyviau valdyti šios srities pramonės įmones, kurių bendrasavininke bus valstybė.
„Pagrindinė mintis yra tai, kad viską turėtume daryti efektyviausiu būdu – naudoti tuos instrumentus, kurie yra jau pasiteisinę arba kur turime tam tikrus žengtis pirmuosius žingsnius, nes laikas tikrai nėra mūsų sąjungininkas, ir turime tikrai užtikrinti efektyvią holdinginę struktūrą. Dėl to ir kalbama apie tai, kad pirmiausia tai galėtų būti kuriama „Epso-G“ pagrindu, o po to galėtų būti ir įvairūs kiti scenarijai“, – žurnalistams sakė energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
Premjeras Gintautas Paluckas interviu BNS teigė, kad „Epso-G“ turi didžiausią institucinę patirtį per bendrus gynybos pramonės projektus, pavyzdžiui, su Giraitės ginkluotės gamykla arba vokiečių gynybos pramonės koncernu „Rheinmetall“.
Pasak ministro pirmininko, ilgainiui šis holdingas turbūt būtų atskiras nuo „Epso-G“, kuriant atskirą įmonę, kurios savininko teises įgyvendintų Krašto apsaugos ministerija.
Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė praėjusią savaitę sakė, kad Lietuvoje planuojama įkurti keturis su gynybos pramone susijusius klasterius – amunicijos ir sprogmenų, dronų ir antidronų gamybos, kritinės karinės technikos gamybos ir remonto bei jūrinės gynybos.
