-0.2 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 5 gruodžio, 2024

EP pirmininkė pranešė gavusi Lietuvos prokurorų prašymą naikinti P. Gražulio neliečiamybę

AutoriusPaulius Perminas (BNS)FotoBNS
P. Gražulis.

Europos Parlamento (EP) pirmininkė Roberta Metsola ketvirtadienį vykstančio plenarinio posėdžio metu nurodė gavusi Lietuvos prokurorų prašymą panaikinti europarlamentaro Petro Gražulio teisinę neliečiamybę.

„Iš kompetentingų Lietuvos institucijų gavau prašymą dėl Petro Gražulio parlamentinės neliečiamybės panaikinimo. Šis prašymas perduotas Teisės reikalų komitetui“, – ketvirtadienį vykusiame Europos Parlamento sesijos posėdyje sakė vadovė.

Į ją generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi rugsėjo viduryje.

Panaikinus P. Gražulio teisinę neliečiamybę, būtų leidžiama jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

R. Metsolai paskelbus apie gautą prašymą jis yra nukreipiamas į atsakingą komitetą, kuris nagrinėja prašymą, apklausia EP narį, dėl kurio prašymas gautas, parengia išvados projektą ir balsuoja.

P. Gražulis kaltinamas, kad 2022 metų gegužės 26 dieną po Seimo plenarinio posėdžio, kuriame svarstytas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertintini kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.

Tą dieną Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, numatančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P. Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės, sutiko kelis LGBTIQ+ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.

Prokurorų teigimu, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad P. Gražulis tai darė veikdamas tiesiogine tyčia, suvokdamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami bei skelbiami žiniasklaidoje.

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, už šį nusikaltimą gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Nukentėjusiais šiame tyrime pripažinti penki asmenys.

P. Gražulio baudžiamoji byla nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.

Vasarą šios bylos nagrinėjimas buvo pristabdytas, nes P. Gražulis iškovojo EP nario mandatą, o teismui kilo klausimų, nuo kada iš tikrųjų galioja jo neliečiamybė.

Baudžiamojo proceso metu P. Gražulis turėjo imunitetą, tačiau Seimas pernai lapkritį davė sutikimą politiką patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Nuo liepos P. Gražulis yra EP narys ir turi teisinę neliečiamybę, kuri gali būti atšaukta tik EP sprendimu.

65-erių P. Gražulis pernai per apkaltą pašalintas iš Seimo. Apkalta jam suorganizuota dėl balsavimo už kitą Seimo narį.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas taip pat pernai patvirtino galutinį apkaltinamąjį nuosprendį politiko atžvilgiu vadinamojoje šaldytos produkcijos gamintojos „Judex“ byloje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimas panaikino R. Žemaitaičio teisinę neliečiamybę: parlamentaras jam iškeltą bylą vadino politiniu susidorojimu

confident-noyce

Dvi Europos Parlamento frakcijos skatina „Nemuno aušrą“ pašalinti iš koalicijos

confident-noyce

A. Kubilius atsisako europarlamentaro mandato, jį perimti planuoja L. Mažylis

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau