Ekspedicijos metu Arktyje jūrų vėplys nuskandino karinį jūrų laivą

Ekspedicijos metu Arktyje jūrų vėplys nuskandino karinį jūrų laivą

Gismeteo.lt

Praėjusią savaitę jūrų vėplys atakavo ir nuskandino Rusijos karinį jūrų laivą, kuriame tuo metu buvo mokslininkai ir žiniasklaidos atstovai.

Visi ekspedicijos dalyviai buvo saugiai pargabenti į krantą, o incidento metu nenukentėjo ir jūrų vėpliai.

Laivas tuo metu mokslininkus plukdė į Prano Juozapo Žemę, Rusijos salyną gerokai už Šiaurinio poliaračio, kur vieninteliai gyventojai žmonės yra kariuomenės personalas.

BIC

Kelionės metu buvo sustojama skirtingose vietose, anksčiau lankytose XIX amžiaus Arkties tyrėjų, kur jos dalyviai analizavo ledynus bei salose aptinkamus augalus ir gyvūnus.

Mažesni laivai gabeno ekspedicijos dalyvius tarp pagrindinio laivo ir salų. Būtent vieną iš šių laivų atakavo bei nuskandino jūrų vėplio patelė, kuri, manoma, taip sureagavo pajutusi jos mažyliams gręsiantį pavojų.

Jūrų vėpliai yra didžiuliai, iltimis apsiginklavę jūriniai žinduoliai, priklausantys tai pačiai irklakojų gyvūnų grupei kaip ir ruoniai bei jūrų liūtai. Jie gyvena lediniuose Arkties vandenyse ir gali sverti daugiau nei toną.

Jūrinių vėplių atakos, nukreiptos prieš žmones ir jų laivus, nėra retos, skelbia Lori Quakenbush, biologė iš Aliaskos Žuvų ir žvėrių departamento Arkties jūrų žinduolių programos  (tuo metu nebuvusi Rusijai priklausančiame laive).

„Tyrimų metu mes turime būti atsargūs, kad netaptume apsupti ledo ir jūrinių vėplių, be pabėgimo kelio. Jaunikliai yra smalsūs ir jie artinsis prie laivų, dėl ko savo mažylius ginančios mamos tampa agresyvios,“ – aiškino Quakenbush. „Nedideliems laivams pavojų kelia ir jaunų, vyriškos lyties jūrinių vėplių grupės.“

Tad su šiais gyvūnais juokai menki. Jei kada tektų susidurti akis į akį su jūrų vėpliais, tuomet verčiau jau turėti pabėgimo planą.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.