Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje trūksta ketvirtadalio darbuotojų

Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje trūksta ketvirtadalio darbuotojų

BNS / BNS nuotr.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje trūksta ketvirtadalio darbuotojų, pranešė dienraštis „Kauno diena“.

Jo duomenimis, šiuo metu ministerijoje 60,5 iš 233 pareigybių yra laisvos. Iš jų dešimt – laisvos laikinai, nes darbuotojai yra vaiko priežiūros atostogose.

Anot „Kauno dienos“, ministerija neturi ne tik nuolatinio politinio, bet ir administracijos vadovo – kanclerio, Inovacijų ir pramonės departamento direktoriaus – jo kėdė tuščia jau pusantrų metų, nuo 2018-ųjų gruodžio pabaigos. Taip pat trūksta Inovacijų politikos departamento vadovo bei jo padalinio – Inovacijų politikos skyriaus – vedėjo.

BIC

Nuo pernai liepos vidurio nėra ir Įmonių teisės skyriaus, nuo lapkričio pabaigos – Verslo ir mokslo bendradarbiavimo skyriaus vedėjų, šį pavasarį laisvos liko Turizmo politikos skyriaus, Strateginių sprendimų paramos grupės vadovų pareigybės.

„Darbuotojų trūkumą lėmė 2018 metų pabaigoje įvykusi ministerijos reorganizacija, tuomet daug darbuotojų atsisakė siūlomų naujų pareigų ir išėjo iš darbo“, – „Kauno dienai“ sakė ministro patarėja Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

Pasak jos, Valstybės tarnybos departamentui (VTD) operatyviai pateikiami prašymai dėl naujų darbuotojų priėmimo poreikio.

„Tačiau daug konkursų neįvyksta, nes nėra pretendentų arba, nesulaukę atrankos, jie susiranda kitus darbus“, – teigė ministro patarėja.

Ministerijos duomenimis, nuo 2019 metų pradžios iki šiol buvo paskelbta apie 100 konkursų į karjeros valstybės tarnautojo pareigas, 13 pakaitinių valstybės tarnautojų atrankų, 20 atrankų darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis.

Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigos laisvos nuo pernai gruodžio, kai buvęs ministras Virginijus Sinkevičius pradėjo eiti aplinkos eurokomisaro pareigas.

Prezidentas G. Nausėda vasario mėnesį atmetė premjero patarėjo Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ministrus.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.