-1.7 C
Panevėžys
Trečiadienis, 7 gruodžio, 2022

Ekonomikos forume – apie Panevėžio ateitį ir miesto ambiciją atnaujinta

Šiandien Panevėžyje verslo, švietimo ir kultūros bei jaunimo atstovai susitiko bendram tikslui – diskusijai apie Panevėžio ateitį, miesto ambiciją. Ekonomikos forumas vyko kino centre „Garsas“.

Renginį pradėjo Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, pristatydamas miesto investicinę aplinką ir planuojamus pokyčius iki 2022 metų. Sveikinamąjį žodį tarė ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Panevėžio PPAR prezidentas sakė, kad mintis surengti šį forumą Panevėžio mieste jį sužavėjo ir tikisi, jog tai bus tęstinis darbas bei neapsiribos tik šia diskusija.

„Forumo metu buvo išsakyti naudingi ir būtini apmąstymai, sprendžiant globalios rinkos klausimus. Taip pat išgirdau nemažai idėjų, kaip pakelti panevėžiečių ir Panevėžio miesto savivertę. Turime skatinti jaunimą keisti mąstyseną tam, kad jaunas žmogus nebijotų likti čia ir kurti savo verslą. Taip pat šis formas buvo naudingas tiek verslininkams, tiek politikams, tiek kitiems profesionalams, kadangi privertė sustoti ir pasidairyti, ką turime aplinkui, susipažinti su realia situacija“, – teigė S. Gailiūnas.

Forumo metu aptartos keturios skirtingos sritys keturių sesijų metu: investicijų skatinimo -„Investicijos: kaip Panevėžiui sėkmingai konkuruoti globalioje investicijų rinkoje?“, švietimo –  „Švietimas ir talentų pritraukimas—naujas impulsas miestui?“, verslo konkurencingumo -„Panevėžys 2030 – modernios pramonės lyderis Šiaurės Europoje (sesiją pristato Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje)“ ir miesto kultūrinio identiteto – „Kaip kultūra gali prisidėti prie miesto identiteto, traukiančio žmones čia lankytis ir kurtis?“.

Kiekvienos sesijos metu pranešimus skaitė ir diskutavo savo sričių profesionalai – verslininkai, politikai, žurnalistai.

 

Forume pranešimus skaitė VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, UAB „Schmitz Cargobull Baltic“ generalinis direktorius Raimundas Petrauskas, „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė, knygos „Pietinia Kronikas“ autorius Rimantas Kmita, Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, UAB „Factobotics“ direktorius Justinas Katkus ir kiti savo sričių atstovai.

Viena iš forumo organizatorių organizacijos „Panevėžio miesto alumni“ narė Rūta Jančytė teigia, kad pirmiausia ekonomikos forumo idėja kilo Alytaus miesto alumniams.

„Mums, kaip Panevėžio miesto alumnių bendruomenei, ši forumo idėja itin patiko. Tai būdas suburti įvairių sričių atstovus ir sukurti dialogą, kuris suteiks idėjų miestui“, – naujienų portalui JP sakė R. Jančytė.

Tiesioginė forumo transliacija:

Kaip teigė vienas iš forumo organizatorių, Panevėžio miesto tarybos narys Daumantas Simėnas, forumas skirtas panevėžiečiams tam, kad pakeltume ne tik miesto savivertę, bet ir gyventojų supratimą, kad mūsų miestas yra vienas didžiausių pramonės miestų Lietuvoje.

„Forumo idėja – sukelti ambiciją tiek Panevėžio gyventojams, tiek išvykusiems panevėžiečiams, kad mūsų miestas, kaip pramonės rajonas, itin svarbus Lietuvai. Dabar Panevėžys stipresnis nei kada. Šiuo metu mieste dirba itin stiprios pramonės kompanijos, kurios gamina konkurencingus produktus Europos Sąjungai. Taip pat Panevėžyje yra viena didžiausių Norvegijos įmonių koncentracijų Lietuvoje. Turime suprasti, kad Panevėžys stiprus pramonės miestas, į kurį noriai žvalgosi užsienio investuotojai“, – pasakojo D. Simėnas.

Forumo tikslas – sukurti erdvę kokybiškai diskusijai apie miesto dabartį, ateitį ir ambicingą viziją. Forumo dalyviai griovė stereotipus apie Panevėžį, įrodė, jog Panevėžys stiprus pramonės, kultūros, verslo miestas ir skatino teigiamus pokyčius nubrėždami miesto vystymosi gaires.

Forumą organizavo „Panevėžio City Alumni“ klubas – bendruomeniniu pagrindu besikuriančio aktyvių panevėžiečių ir miestui neabejingų profesionalų tinklas, kurio tikslas yra sujungti iš savo miesto išvykusius, tačiau jam neabejingus, žmones su gimtąja bendruomene ir paskatinti bendrauti, kurti, veikti kartu.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prezidentė – debatuose globalios energetikos krizės tema

confident-noyce

Prezidentė vieši JAE

confident-noyce

E. Švenčionienė: „Tarptautinės geros kaimynystės forumas“ plėsis į Latviją ir Lenkiją

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau