„Eikliojo žirgo“ prizas iš Sartų – į Raguvą

„Eikliojo žirgo“ prizas iš Sartų – į Raguvą

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Organizatorių nuotr.

Kvapą gniaužiančiame bėgime dėl Lietuvos Vyriausybės „Eikliojo žirgo“ prizo Alvydas Banėnas su Felicija aplenkė visus konkurentus, 1609 m trasoje sugaišo 2 min. 062 sek. ir iškovojo pirmąją vietą.

Po Dusetose vykusių tradicinių ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ Panevėžio rajono žirgininkai grįžo geros nuotaikos – įspūdingos žirgų kovos nustebino ne tik sporto entuziastus, bet ir pačius važnyčiotojus.

Raguviškio Alvydo Banėno žirgai Domino ir Dacmoving tik per plauką liko nuo prizinių vietų, Euro Staras pasirodė geriausiai iš lietuvių, o jauniausioji A. Banėno Felicija pasipuošė aukso medaliu. Kvapą gniaužiančiame bėgime dėl Lietuvos Vyriausybės „Eikliojo žirgo“ prizo A. Banėnas su Felicija aplenkė visus konkurentus, 1609 m trasoje sugaišo 2 min. 12,062 sek. ir iškovojo pirmąją vietą. Felicijai tai buvo pirmosios Sartų lenktynės.

BIC

„Felicija tikra šaunuolė. Nors prastai jautėsi ir nervinosi, baidėsi žmonių, triukšmo ir vėliavėlių, rezultatą parodė labai gerą, bėgo gražiai ir tvarkingai. Tikėjausi, kad būsiu tarp prizininkų, bet kad pirmi – mums staigmena“, –  po lenktynių džiaugsmo neslėpė A. Banėnas.

Laukia ne viena pergalė

Pasakodamas apie Feliciją Alvydas negaili pagyrų, bet apie metus trukusį pasiruošimą lenktynėms kalba vis atsidusdamas.

„Lengva nebuvo. Kai pirkau Feliciją, mačiau, kad ji perspektyvus žirgas, tačiau, kad bus tokio sunkaus charakterio, nesitikėjau. Vargau du mėnesius, kiekvieną mielą dieną, kol ją pakausčiau. Ji nervuota, užsispyrus ir greitai užsideganti. Ne kiekvienas su ja sugebėtų važiuoti trasoje“, – teigia A. Banėnas tikėdamasis, kad laikui bėgant jis sugebės Felicijos charakterį palenkti savon pusėn.

Anot patyrusio žirgininko,  per lenktynes Felicija patyrė daug streso, todėl dabar jai reikia poilsio ir ramybės. Mėnesį ji dėl titulų nesivaržys, nedalyvaus lenktynėse, bet tikrai treniruosis. A. Banėnas tiki, kad jeigu Felicija bus sveika, po dvejų ar trejų metų jėgas Sartų lenktynėse bus galima išbandyti ir dėl pagrindinio prizo.

Apdovanojimo metu vadeliotojas Irmantas Gramackas (pirmas iš kairės) raguviškiui Alvydui Banėnui padeda susitvarkyti su ugningąja Felicija. „Eikliojo žirgo“ rungties nugalėtojus sveikina ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas (pirmas iš dešinės).

Draugo nepaklausė

Be Felicijos, šiemet Sartų lenktynėse pasirodė dar trys A. Banėno žirgai. Ketverių metų Euro Staras varžėsi dėl AB „Rokiškio sūrio“ prizo. Jis nusileido tik Sauliui Matulevičiui su Elegance Cass, kurie 1609 m distanciją įveikė per 2 min. 5,508 sek.  A. Banėnas su Euro Staru finišavo antri – 2 min. 6,399 sek.

Dėl tradicinio „Dusetų krašto“ prizo A. Banėnas varžėsi kartu su žirgu Domino. Tarptautiniame važiavime jie liko ketvirti. „Per apšilimą Domino susižeidė koją, tas sutrukdė pasiekti aukštesnių rezultatų“, – po lenktynių apgailestavo raguviškis.

Šių metų lenktynėse neblogai pasirodė ir dar vienas A. Banėno žirgas Dacmoving. Tiesa, jį vadeliojo A. Banėno draugas, Smilgiuose gyvenantis Algimantas Pamarnackas. Varžęsi dėl Zarasų savivaldybės prizo jie liko ketvirti.

„Jie tik per pusę metro atsiliko nuo trečiosios vietos. Viskas būtų pasibaigę geriau, jei Algimantas nebūtų pagailėjęs botago. Prieš lenktynes sakiau – Algi, daugiau botago, o jis, matyt, labai geros širdies, pagailėjo žirgo, manęs nepaklausė“, – šypsodamasis pasakojo A. Banėnas, bet suprasdamas ir palaikydamas kolegą pridūrė gerai žinantis, kaip sunku perprasti ne savo žirgą.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.