E. Mezginaitės viešojoje bibliotekoje pristatyta knyga „Aš – Rokas Žilinskas“

AutoriusVAIDA ŽALIENĖFotoVAIDA ŽALIENĖ

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje įvyko pernai išleistos knygos „Aš – Rokas Žilinskas“ pristatymas. Renginyje dalyvavo ir leidinio autorės – Roko Žilinsko sesuo Monika Žilinskaitė ir žurnalisto, Seimo nario draugė Daiva Žeimytė-Bilienė.

Ketvirtadienio vakarą apie gerai žinomą žurnalistą, Seimo narį R. Žilinską išgirsti iš pirmų lūpų panoro gausus būrys panevėžiečių.

Praėjusių metų pradžioje pasirodžiusi knyga „Aš – Rokas Žilinskas“ savyje talpina Roko rašytus giliamintiškus tekstus, interviu, draugų prisiminimus ir nuotraukas iš asmeninio gyvenimo ir profesinės veiklos archyvo. Pasak knygos autorių, surinkti šią medžiagą užtruko – Monika Žilinskaitė ir Daiva Žeimytė-Bilienė dirbo apie penkerius metus. Leidinys pasirodė tais metais, kuomet buvo minimos 5-osios R. Žilinsko mirties ir 50-osios gimimo metinės. Roko sesuo Monika prisipažino, kad tokios asmenybės atminimą buvo svarbu įprasminti.

Pirmoji knygos rankraščio skaitytoja buvo R. Žilinsko mama. Pasak M. Žilinskaitės, mama labai laukė šios knygos, todėl perskaitė ją greitai – per vieną vakarą. Iki šiol šis leidinys yra ant jos naktinio stalelio – mama dažnai ją paskaito, pavarto.

Sesuo M. Žilinskaitė papasakojo, kad Rokas buvo puikus brolis. Nuo vaikystės seserimi labai rūpinosi, drąsino, mokė. Glaudų ryšį jiedu išsaugojo ir jau suaugus. Pasak M. Žilinskaitės, Rokas nuo vaikystės labai daug skaitė, mylėjo bibliotekininkes ir dažnai lankydavosi bibliotekoje. Sesuo Monika iš brolio Roko sulaukdavo knygų rekomendacijų – taip jos mėgiamų knygų sąrašą papildė E. M. Remarko, W. Folknerio, U. Eco, G. G. Marques ir S. Rushdie autorių tekstai.

Žurnalistas, vėliau dirbęs Seimo nariu, turėjo įvairių visuomeninių veiklų apie kurias tik nedaugelis žinojo. R. Žilinskas gan anksti buvo pastebėtas, kaip gabus žurnalistas – dar pirmame studijų kurse jis dirbo radijuje, o neilgai trukus jam buvo pasiūlyta dirbti ir televizijoje. Gabus lietuvių kalbos ir teksto kūrimo žinovas šias žinias ugdė ir perdavė jaunajai kartai.

Pasak Daivos Žeimytės-Bilienės, Rokas nebeplanavo tęsti Seimo nario karjeros, turėjo kitokių ateities planų. Vienas jų – darbas su priklausomybių prevencija. R. Žilinskas norėjo įvesti tvarką, kuri galioja Amerikoje – kai prasižengusiam priklausomybių turinčiam asmeniui pasiūlomas pasirinkimas – arba pradėti gydytis ilgalaikėje reabilitacijoje, arba paskirtą bausmę atlikti įkalinimo įstaigoje. Sesuo Monika prisipažino, kad planuoja tęsti šiuos brolio Roko taip ir neįgyvendintus ateities planus.

Knygos pristatyme netrūko ir smagių istorijų – Monika ir Daiva mielai dalinosi istorijomis apie brolį ir draugą – smagios situacijos renginio dalyviams sukėlė nuoširdų juoką. Prisiminimais apie žurnalistą dalinosi ir pristatymo dalyviai, Roko ir Monikos pusbrolis Svajūnas. Visi, kas buvo sutikę ir bendravę su R. Žilinsku, patvirtino, kad tai buvo nuoširdi, ryški ir gabi asmenybė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

E. Mezginaitės viešojoje bibliotekoje skambėjo poezija

confident-noyce

Bibliotekoje „Židinys“ – vakaras su žolininke D. Petraitiene

confident-noyce

Šalies bibliotekas pasieks beveik 5,8 mln. eurų vertės kompiuterinė įranga

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau