Ketvirtadienis, 25 balandžio, 2024

E. Matakui – Tokijo paralimpinių žaidynių bronza

Autoriusjp, lrt.ltFotodainius ožalas (lpak)
E. Matakas.

Lietuva turi pirmąjį medalį Tokijo paralimpinėse žaidynėse – plaukikas Edgaras Matakas pasidabino bronzos medaliu. 22-ejų kaunietis visiškai nematančių plaukikų S11 klasės 50 metrų laisvu stiliumi finale distanciją įveikė per 26,38 sek. ir pirmą kartą savo karjeroje iškovojo paralimpinį medalį.

E. Matakas šių metų gegužę Portugalijoje vykusiame Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate 50 metrų laisvu stiliumi įveikė per 25.86 sek., pasiekė asmeninį rekordą ir iškovojo auksą.

Dar du auksinius medalius kaunietis nuskynė plaukdamas 100 metrų laisvu stiliumi ir 100 metrų krūtine. 2017 m. pasaulio čempionate Meksikoje E. Matakas pelnė auksą 50 metrų laisvu stiliumi rungtyje , o 100 metrų laisvu stiliumi rungtyje pasipuošė bronzos apdovanojimu.

Tokijo paralimpinėse žaidynėse E. Matako dar laukia pasirodymas 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje.

Panevėžietis A. Šidlauskas varžybose Eindhovene – ketvirtas

Eindhovene – Dano Rapšio triumfas: pagerino Lietuvos rekordą ir iškovojo antrą aukso medalį