0.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 29 sausio, 2022

E. Dobrovolska: bausmių sistemos pertvarką kritikuojančios profsąjungos nieko nepasiūlė

AutoriusIgnas Jačauskas (bns)Fotobns
E. Dobrovolska.

Bausmių vykdymo sistemos pertvarką kritikuojančios profesinės sąjungos nepateikė jokių pasiūlymų ir pasitraukė iš derybų, teigia teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Ji teigia, kad pirmąjį reformos etapą – probacijos tarnybos atskyrimą ir stiprinimą numatantis teisės aktų paketas jau yra pateiktas, jis derintas tiek su institucijomis, tiek su profesinėmis sąjungomis.

„Profesinės sąjungos nepateikė nė vienos pastabos į siųstą paketą“, – spaudos konferencijoje sakė E. Dobrovolska.

Taip ji reagavo į kai kurių kurios bausmių vykdymo sistemos darbuotojus vienijančių profesinių sąjungų teiginius, jog ministerija neįsiklausė į jų siūlymus, o pertvarka, kurios metu ketinama atskirti Probacijos tarnybą nuo Kalėjimų departamento, centralizuoti laisvės atėmimo įstaigų valdymą, privers pasitraukti daugybę pensinio amžiaus sulaukusių darbuotojų.

„Tokių prielaidų šiandien vertinti mes negalime. Vienintelis dalykas – tikrai raginu pareigūnus suprasti, kad tikrai pokytis yra ne tik dėl to, kad turėtumėme teisingai vadovavimo prasme vieną juridinį asmenį, bet kad kiekvienas pareigūnas būtų motyvuotas, kad turėtumėme prielaidų pakelti atlyginimus ir užtikrinti vienodas darbo sąlygas“, – teigė E. Dobrovolska.

Ministrė sako, kad ir patys pareigūnai pažymi, jog būtina darbuotojų kaita siekiant sumažinti korupciją, skirtingas sąlygas.

Teisingumo viceministras Elanas Jablonskas pabrėžė, kad dalis profesinių sąjungų pristatė savo viziją dėl pertvarkos ir į ją buvo atsižvelgta, tuo metu reformą kritikuojanti Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija, anot jo, pasiūlymų raštu nepateikė.

„Pareigūnai neišeis – išeis tie, kurie nėra pareigūnai. Yra galimybės, žmogiškas faktorius, (žmogus – BNS), kuris galvoja, kad šešių mėnesių išeitinė kompensacija jam atneš šviesų rytojų – keliu klausimą, ką jis darys po šešių mėnesių“, – teigė E. Jablonskas.

Užuominos apie spaudimą

Ministrė be kita ko užsiminė, kad dėl iniciatyvos keisti bausmių vykdymo sistemą yra sulaukusi ir netiesioginio spaudimo.

„Šiandien tikrai baigėsi tie laikai, kai atskiri kalėjimų pareigūnai ar verslininkai, susiję su kalėjimais, galėjo ateiti į ministro kabinetą, gauti apdovanojimą ir tokiu būdu išvengti reikalingų pokyčių, kurie sumažintų korupcijos rizikas. Per šiuos vienus metus, kol esu ministrė, tikrai teko girdėti  menamus klausimus, kaip aš reaguočiau, jei įvyktų vienos arba kitos riaušės, jei įvyktų vienas ar kitas pabėgimas iš kalėjimo“, – kalbėjo ji.

„Teko girdėti ir menamų istorijų apie pasiplaukiojimus su tam tikrais verslininkais, susijusiais su įkalinimo įstaigų žmonėmis, kurių ne tik kad nepažįstu, bet netgi paniškai bijau vandens ir gyvenime su manimi niekas neplaukiotų. Šiandien tas jau nebeįmanoma“, – tvirtino ministrė.

Jos teigimu, „neretas asmuo bausmių vykdymo sistemoje buvo paaukotas, kad būtų išsaugoti politikų reitingai“.

„Galiu tik pažadėti, kad mano kadencijos metu to nebus ir kriminalinės žvalgybos pareigūnams rankos surištos nebus vardan reitingų“, – sakė E. Dobrovolska.

Žada suvienodinti sąlygas darbuotojams

E. Dobrovolska pabrėžia, kad pertvarka suvienodins pareigūnų darbo užmokestį ir sąlygas, vienodą vadovavimą, užtikrins kvalifikacijos kėlimą ir „pareigūnui nebereikės važiuoti į kitą įstaigą dėl to, kad ten, galbūt, dažniau primoka arba suranda priedus“.

Teisingumo ministerija pradėjo bausmių vykdymo sistemos pertvarką, pirmasis pataisų paketas jau pateiktas Seimui. Juo siūloma Probacijos tarnybą iš Kalėjimų departamento perduoti Teisingumo ministerijai.

Ministerija tikisi, kad Probacijos tarnybai suteikus daugiau įgaliojimų tarnyba galės efektyviau vykdyti probaciją, mažiau žmonių nusikals pakartotinai.

Taip pat ministerija siūlys keisti Kalėjimų departamento pavadinimą, kad vietoje dešimties atskirų juridinių vienetų būtų įkurta Lietuvos penitencinė tarnyba. Ministerija teigia, kad taip bus atsisakyta perteklinių funkcijų ir pareigybių. Projektas dėl šio pertvarkos etapo Vyriausybėje dar nesvarstytas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VTEK nusprendė netirti galimų A. Bilotaitės interesų perduodant „Pušyno“ sanatoriją

confident-noyce

Teisingumo ministrė su VLKK vadovu aptars originalią pavardžių rašybą dokumentuose

confident-noyce

A. Bilotaitė su pareigūnų profsąjungomis aptars policijos valdymo sistemos pertvarką

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau