E. Bėrontas: VSD argumentai – niekiniai

E. Bėrontas: VSD argumentai – niekiniai

BNS / NMA nuotr.

E. Bėrnotas.

Antradienį atleistas Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovas Erikas Bėrontas, kuriam uždrausta dirbti su įslaptinta informacija, pareiškė, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos turinys – niekinis. Be to, agentūra esą niekada nedirbo su slapta informacija. 

„Politikai neturėtų mojuotis pažymomis ar rekomendacijomis, kurios tiesiog jau praėjusiame teismo procese yra išnagrinėtos ir naujų jokių aplinkybių, kurios leistų kažkuo abejoti, nėra, nes šįkart, ačiū Dievui, kad aš bent jau mačiau, turiu informacijos, kas yra parašyta ir esu su tuo supažindintas, galiu drąsiai teigti, kad čia niekiniai argumentai“, – BNS sakė E. Bėrontas.

Jis teigė ministro sprendimą jį atleisti skųsiąs teismui.

BIC

E. Bėrontas teigia manęs, kad jo teisė dirbti su įslaptina informacija buvo atstatyta dar pernai rugsėji, kai jis teismo sprendimu buvo sugrąžintas į darbą.

„Po teismo proceso jinai (teisė dirbti su slapta informacija – BNS) turėjo būti atstatyta, bet ministras teismo sprendimo 2018 metų rugsėjo 26 dienos neįvykdė. Apie tai aš sužinojau šiek tiek vėliau, maniau, kad tiesiog įsakymu atstatyta ir tiek“, – teigė jis.

Anot VSD atstovės Aurelijos Katkuvienės, E. Bėrontas nuo pat sugrąžinimo į darbą neturėjo teisės dirbti su įslaptinta informacija, nes vyko jo patikrinimas.

„Kol vyksta patikrinimo procedūra, tol žmogus neturi leidimo dirbti su įslaptinta informacija. Tai yra normali praktika, visuomet taip ir vykdavo“, – BNS sakė ji.

E. Bėrontas sako, kad jo vadovavimo laikotarpiu NMA nėra dirbusi su jokia slapta informacija.

„Juokingiausia tai, kad agentūra nuo 2014 metų, kai dirbu, nėra gavusi jokios informacijos. Agentūra neatlieka jokių ikiteisminių tyrimų, neatlieka jokios kontražvalgybos, nedirba su jokia slapta informacija. (…) Uždraudė dirbti su tuo, su kuo mes nedirbam“, – sakė jis.

NMA direktorius pagal pareigybę privalo turėti leidimą dirbti ar susipažinti su slapta informacija.

VSD balandį rekomendavus, kad E. Bėrontas negali dirbti su įslaptinta informacija, žemės ūkio ministras antradienį jį atleido.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pernai rugsėjį grąžino E. Bėrontą į Europos Sąjungos paramą skirstančios agentūros vadovus, be to, jam buvo sumokėta beveik 22,3 tūkst. eurų kompensacija.

E. Bėrontą buvo atleidęs tuometinis žemės ūkio ministras B. Mar

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.