Dviguba šventė Nevėžyje

Dviguba šventė Nevėžyje

Aldona SAMOŠKIENĖ ("Tėvynė") / Vitos SAMOŠKIENĖS nuotr.

Nevėžio kultūros namuose vyko dviguba šventė. Minėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną ir Miežiškių kultūros centro Nevėžio padalinio moterų ansamblio „Vakarė“ kūrybinės veiklos dvidešimtmetį.

Šventė prasidėjo daina apie Lietuvą ir visų dalyvių bei žiūrovų sugiedota Tautine giesme. Jolanta Karaliūnienė pasidalijo prisiminimais iš Šimtmečio dainų šventės, padeklamavo savos kūrybos eilėraštį apie Lietuvą.

Ansambliui „Vakarė“ prieš 20 metų ėmė vadovauti Lina Kairytė. Keitėsi ansamblio narės. Užaugo ir pradėjo kartu dainuoti jų dukros. Ansamblyje dainuoja Jolanta Bučienė su dukromis Raminta ir Rūta. Su ašaromis išleisdavusi mamą į repeticijas dabar ansamblyje dainuoja ir jauniausioji narė Goda Černiauskaitė. Vadovė Lina juokauja, kad todėl ir ašarodavo, kad pati labai norėjo dainuoti.

BIC

Repeticijos vykdavo dažniausiai vakarais ir tęsdavosi iki vėlumos. Tai lėmė ir ansamblio pavadinimo pasirinkimą. Vakarės turi ir savo krikštamotę Stasę Eigirdienę, kuri į šventę atskubėjo su dovanomis – pilna pintine arbatos rinkinių, savo rankomis surinktų iš topinambų, mėlynių, raskilos, raudonėlio, raudonojo dobilo ir kitų vaistingųjų žolelių.

Ansamblį „Vakarė“ sveikino ir kiti kolektyvai. Gražių žodžių ir dainų negailėjo neseniai savo veiklos dvidešimtmetį atšventęs Nevėžio moterų ansamblis „Radasta“, vadovaujamas Daivos Karaman, Miežiškių kultūros centro ansamblis „Vėjūnė“, vadovaujamas Linos Kairytės, Miežiškių kultūros centro Trakiškio moterų ansamblis „Lanksva“, vadovaujamas Audronės Kirsnienės, solistai Jokūbas, Ugnė ir Indrė, kuriuos ruošė Lina Kairytė. Koncerto metu akomponavo gitaristas Mantas Šeštokas.

Šventinis vakaras tęsėsi su dainomis ir šokiais. Muzikantai Rasa ir Norbertas iš „Šiaurės pašvaistės“ bandė „egzaminuoti“ šventės dalyvius – nutilo vidury dainos, bet šitiek dainininkių nesutriko, – tęsė dainą ir šokį. Iki vidurnakčio netilo dainos, šokiai, užplūdo prisiminimai apžiūrinėjant nuotraukas šventiniame stende.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.