Dviejų panevėžiečių menininkų kūrybos parodoje susijungė du pasauliai

Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje Vilniuje atidaryta dviejų panevėžiečių  menininkų Dianos ir Tomo Rudokų darbų paroda. Į parodos atidarymą sugužėjo nemažas būrys panevėžiečių, vertinančių abiejų menininkų darbus.

Be to, panevėžiečiai – meno gerbėjai – galėjo dalyvauti ir įvertinti modernaus meno muziejų MO.

Dviejų pasaulis

Diana ir Tomas Rudokai – pirmieji kūrėjai, atveriantys duris į savo, kaip kūrybinės šeimos, pasaulį. Tai – pirmoji tęstinio projekto „Du pasauliai. Kuriančios poros“ paroda.

Projekto sumanytojas „A galerijos“ savininkas panevėžietis Albinas Vološkevičius. Paroda veiks iki lapkričio 6 dienos.

Kūrė atskirose dirbtuvėse

Ieškant kompromisų įvairiose gyvenimo situacijose, poroje gyvenantys žmonės ilgainiui suformuoja panašų gyvenimo būdą, įpročius, socialinę padėtį, pomėgius, laisvalaikį. O kaip yra su kūryba, ypač tada, kai abu partneriai – kūrėjai, turintys savo braižą?

Tai juk gilios saviraiškos ir individualios kalbos forma. Čia nebūtini kompromisai ir išlygos, kurie, šiaip jau, neišvengiami buityje. Ar vis dėlto išsaugoma sava asmeninė individuali raiška, ar kažkiek pasiduodama savo gyvenimo partnerio įtakai?

Klausimų daug, tuo labiau kad autoriai patys formavo parodos koncepciją, temą, stilių. Be to, kūrė darbus parodai atskirose dirbtuvėse – nekontroliavo, ką kuris ir kaip įsivaizdavo du pasaulius.

Raktas į kūrybingumą

D. Rudokienė savo darbus anotacijoje pristatė taip:

„Tapyba man – natūralus poreikis. Menas – jausmo įkūnijimas arba minties įdaiktinimas. Nuasmeninti portretai tais tarsi būsenos, ar akimirkos fikcija, mano savasties (tapatumo) išraiška, ramybės jausmas. Raktas į kūrybingumą – tai noras kažką bandyti, rizikuoti ir pažiūrėti, kas bus. Asmenybės tapatybė – daugiafunkcinė ir sudėtinga… Juk dažnai tapatybę lemia ne vien tai, kaip tu suvoki pats save, tačiau ir tai, kaip tave suvokia kiti.“

Svarbi supanti aplinka

Tuo tarp Dianos vyras Tomas anotacijoje apie kūrybą rašo taip:

„Kūryboje man labai svarbi mane supanti aplinka, tai kaip ji mane veikia ir kaip šis poveikis persiduoda kitiems, todėl dažnai pastaruoju metu mano kūrybos darbuose žiūrovas gali rasti urbanistinio peizažo ar interjero detalių. Žmogaus figūra yra visiškai geometrizuota ir „suabstraktinta“ į trikampį ar jų grupę. Figūra tampa simboliu, vidinių išgyvenimų personažu, vienokios ar kitokios mus supančios situacijos veikėju. Tai griežtos formos tapyba, kur geometrinės lokalios plokštumos ramiai egzistuoja viena šalia kitos…“

Atsivėrė tapybinės paralelės

Parodų ciklo „Du pasauliai. Kuriančios poros“ dailininkai – Dana ir Tomas – tapytojai, pedagogai, partneriai. Taip paprastai galima apibūdinti šiuos du kūrybingus žmones.

Žvelgiant į darbus, gali pasirodyti, kad nieko pernelyg bendro tarp jų ir nėra, bet atidžiau pasižiūrėjus į kūrinius, ima vertis tapybinės paralelės, kurios atsirado ir susiformavo per ne vienerius metus.

Abiejų menininkų darbai sukurti per pastaruosius metus. Tiek žvelgiant į Tomo kuriamas geometrines figūras, tiek į Dianos lengvai formuojamą dangų, matyti vidinė ramybė bei susikaupimas, tačiau autoriai kuria du nuosavus pasaulius.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžietėms įkyrėjo neatsakingi gyvūnų šeimininkai – pristatė pirmąją Lietuvoje „kakų“ parodą

confident-noyce

Dailės galerija panevėžiečius kviečia žiūrėti edukacinius filmukus ir lipdyti

confident-noyce

Emocingos ramygalietės lėlės papuošė Bajorų kultūros centrą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau