Dviejose Panevėžio rajono gimnazijose sudarytos papildomos pirmokų klasės

Dviejose Panevėžio rajono gimnazijose sudarytos papildomos pirmokų klasės

JP / JP nuotr.

Velžio gimnazija.

Ateinančiais 2019–2020 mokslo metais keliose Panevėžio rajono savivaldybės švietimo įstaigose keičiasi vaikų skaičius, tad Savivaldybės taryba pakoregavo klasių komplektus.

Velžio gimnazijoje ir Smilgių gimnazijoje mokysis daugiau pirmokų – tarybos sprendimu, Velžio gimnazijoje sudaryta trečia, Smilgių gimnazijoje – antra pirmokų klasė. Velžyje mokysis 54, Smilgiuose – 25 pirmokai.

Velžio gimnazijoje mokysis iš viso 17 vaikų daugiau, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje daugiau 5 vaikais. Sumažėjo vaikų Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje (7), Smilgių gimnazijoje (5).

BIC

Dėl sumažėjusio vaikų skaičiaus Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje ir Vadoklių pagrindinėje mokykloje jungiamos 5 ir 6 klasės.

Klasės, tam tikrais atvejais jungtinės klasės, sudaromos taip, kad užtikrintų bendrųjų ugdymo programų ir bendrųjų ugdymo planų įgyvendinimą ir atitiktų klasėms keliamus reikalavimus.

Planuojama, kad nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Panevėžio rajono savivaldybės švietimo įstaigose mokysis 2 898 mokiniai – 27 mažiau nei praėjusiais mokslo metais. Pagal šį skaičių Panevėžio rajono savivaldybė užima 28 vietą iš 60-ies ir lenkia kaimynines rajonų centrus turinčias Anykščių, Pasvalio, Kupiškio, Pakruojo savivaldybes.

Planuojama, kad ateinančiais mokslo metais pradinio ugdymo programos mokysis 1 064 mokiniai, pagrindinio – 1 526, vidurinio ugdymo – 308 mokiniai. Bus sudarytos 176 klasės ir 22 priešmokyklinio ugdymo grupės. 2019 m. rugsėjo 1 d. į bendrojo ugdymo mokyklas ateis 267 pirmaklasiai. Dvyliktose klasėse mokysis 156 abiturientai, vienuoliktose klasėse – 152 mokiniai.

Planuojamos 24 jungtinės klasės, iš jų po dvi klases – 23 ir po keturias klases – 1 (Linkaučių pagrindinėje mokykloje). Jungtinėse klasėse yra sudėtingesnis ugdymo procesas, bet vaikams lieka galimybė mokytis arčiau namų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.