Dūdos skambėjo Dailės galerijoje: nesutrukdė nei karantinas, nei Laisvės aikštės remontas

Dūdos skambėjo Dailės galerijoje: nesutrukdė nei karantinas, nei Laisvės aikštės remontas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Nors Panevėžyje Laisvės, aikštė tvarkoma, ilgiausiai trunkantis pučiamųjų instrumentų muzikos festivalis Lietuvoje tęsiasi. Dūdoriai dūdas šiandien pūtė Dailės galerijos kiemelyje – koncertavo ir festivalį atidarė Lietuvos kariuomenės orkestras.

Prasidėjo festivalis

BIC

Dailės galerijos kiemelyje šiandien prasidėjo ilgiausiai trunkantis pučiamųjų instrumentų muzikos festivalis Lietuvoje „Dūdų vasara“. Kiekvieną penktadienį iki pat rugsėjo pabaigos Dailės galerijos kiemelyje panevėžiečiai ir miesto svečiai galės pamatyti profesionalių bei mėgėjų kolektyvų pasirodymus iš visos Lietuvos.

Penktadieniais koncertuose skambės naujausi lietuviški kūriniai ir jau hitais tapusios melodijos, užsienio kompozitorių kūriniai ir visiems puikiai žinomos melodijos.

Koncertai nemokami, taigi kiekvienas turi galimybę ateiti ir gerai praleisti laiką. Laikantis karantino sąlygų žiūrovų skaičius – ribotas.

Festivalį organizuoja Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija.

Koncertai suplanuoti

Asociacijos prezidentas Vilmantas Vapsva pasakojo, kad festivalis „Dūdų vasara“ persikėlė į Dailės galerijos kiemelį.

„Pirmajame festivalio koncerte koncertuoja reprezentacinis Lietuvos kariuomenės orkestras, kuriam vadovauja majoras Egidijus Alšauskas. Į Panevėžį atvažiavo ne visas orkestras – 44 pūtikai. Jau turime suplanavę koncertus birželio mėnesiui, o kitus planuojame. Karantinas festivaliui turėjo įtakos, todėl tenka ieškoti orkestrų, kurie repetavo ir gali atvažiuoti į Panevėžį“, – aiškino V. Vapsva ir pristatė šio mėnesio penktadieninių koncertų orkestrus:

„Koncertuos Panevėžio varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Panevėžio garsas‘, Vilkaviškio jaunimo orkestras ir Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“. Tad visi birželio mėnesio penktadieniai užpildyti.“

Festivalio partneris – Dailės galerija

Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas teigė, kad šiais metais galerija tapo festivalio „Dūdų vasaros“ partneriais.

„Suteikėme festivalio dūdų orkestrams koncertuoti vidiniame Dailės galerijos kiemelyje. Tikimės, kad panevėžiečiams patiks galerijos erdvė, o dūdoriams tiks dūdas pusti pas mus. Kiemelyje telpa 238 žmonės – tiek kėdžių paskolino Panevėžio savivaldybė. Panevėžiečiai turės galimybę susipažinti su Dailės galerija, apžiūrėti keramikos dirbinius ir pasiruošti rudeniui – bus pristatyta pirmoji dailės paroda. Tuomet duris atvers renovuota Dailės galerija“, – sakė E. Žukauskas.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.