Du dešimtmečiai bendruomenėje be pokyčių neįsivaizduojami

Du dešimtmečiai bendruomenėje be pokyčių neįsivaizduojami

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / "Tėvynės" nuotr.

S. Valčiukas.

Praėjusią savaitę pavėsyje nuo atkaklios vasaros saulės besislepiantys žmonės centrinėje Naujamiesčio aikštėje spinduliavo gera nuotaika. Miestelio bendruomenė minėjo solidžią sukaktį, pažymėtą jau dviem istorijos dešimtmečiais.

Padėkos įkūrėjams ir puoselėtojams

BIC

„Nebūkime abejingi vienas kitam. Sako, ne bendruomenė turi kažką priduoti žmogui, bet žmogus bendruomenei. Jei visi būsime pasyvūs – bendruomenė bus pasyvi, bet jei kiekvienas prisidėsime nors kažkuo, tai pamatysime, kad tie darbai, kurie atrodo sunkūs, nepakeliami – tampa lengvi. Tad sveikinu kiekvieną bendruomenės narį su gražiu jubiliejumi. Ilgiausių metų!“ – Naujamiesčio bendruomenės narius sveikino kunigas Raimondas Kazlauskas.

Naujamiesčio piliečių draugija Rimanto Banevičiaus iniciatyva įregistruota 1999 metų birželio 28 dieną. Įstatuose draugija įvardinta kaip savarankiška visuomeninė organizacija, telkianti Naujamiesčio ir jo apylinkių piliečius, pagrįsta meile ir pareiga savo kraštui, savo gyvenamai vietovei, pagarba ir rūpinimusi savo kaimynais ir visais naujamiestiečiais.

Dabartinis pirmininkas Saulius Valčiukas sekmadienį vykusio renginio metu išdalijo beveik 60 padėkų savą kraštą puoselėjantiems, prie bendruomenės veiklų prisidedantiems žmonėms. Viena pirmųjų padėkų įteikta Rimantui Jonui Banevičiui už Naujamiesčio piliečių draugijos įkūrimą ir ilgametį nenuilstamą darbą.

„Dar kartą dėkojame šiam žmogui ir jo atkaklumui. Be jo idėjos ir ambicijų sutelkti miestelio žmones – šiandien, tikriausiai, švęstume gerokai kuklesnį draugijos gimtadienį“, – sakė S. Valčiukas padėkos raštą įteikdamas draugijos įkūrėjui atstovavusiam sūnui, dabartiniam draugijos pirmininko pavaduotojui Irmantui Banevičiui.

Žmonių aktyvumas nustebino

„Bendruomenei šiuo metu ir sunku, ir lengva, – sako Naujamiesčio piliečių draugijos pirmininkas Saulius Valčiukas. – Yra bendruomenių, kurios neturi nei kultūros centro, nei mokyklos greta, nei kokios kitos viešos įstaigos. O štai Naujamiestis gali pasidžiaugti ir darželiu, ir mokykla, ir muzikos mokykla, dailės galerija… Ir iš visur kur, gražiai paprašius, galime tikėtis pagalbos. Dėl to gyvename gerai. Bet galiu pastebėti, kad šis renginys žmonių gausa yra išskirtinis – pritraukti gyventojus yra labai sunku.“

„Naujamiestyje sunku žmones į renginius pritraukti vien dėl to, kad labai daug renginių“, – nugirdęs pokalbio temą antrino Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazys Binkis.

Anot jubiliejų pasitikusios bendruomenės pirmininko, šiuo metu stengiamasi atidžiau stebėti, ko vietos žmonėms reikia, ko jie nori, kas labiau domina ir į ką geriau koncentruotis. Renginio dieną Naujamiesčio piliečių draugijai priklausė apie 280 narių, o miestelyje žmonių gyvena apie 900.

„Bendruomenės pirmininku būti sunku. Dėl to, kad visiems žmonėms neįtiksi: kažkam mokesčiai per dideli, kažkas bus nepatenkintas, kad ir šiandien saulė per smarkiai spigino, suolų per mažai. Kiekvieno atskirai neįtikinsi, kad talkos metu tvarkytis reikia visiems, mat jei ne tu šiukšlę numetei, tai gal tavo anūkas. Juk neisi per miestelį ir nepasakosi tokių dalykų. Bet atsiranda ir geranoriškų, paslaugių žmonių, kurie negaili savo laiko, gelbsti. Būtent jų dėka ir šiandieną turime taip dailiai papuoštą ir jau įsisiūbuoti spėjusią šventę“, – sako S. Valčiukas.

Centrinėje aikštėje sekmadienio popietę renginio lankytojai galėjo pasidairyti po fotografijų parodą, kur buvo matyti Naujamiesčio piliečių draugijos veiklos, pasiekimai, iniciatyvos. Buvo galima paragauti karštos košės, atsivėsinti šaltos arbatos gurkšniu, pasigardžiuoti gimtadienio šakočiu, vaikams – pašokinėti ant batuto, su tautodailininkių pagalba nusipinti dailią juostą ir, žinoma, pasiklausyti šventinio koncerto.

Sveikinimus bei linkėjimus Naujamiesčio draugijos pirmininkas Saulius Valčiukas priėmė iš Panevėžio rajono mero Povilo Žagunio, Seimo narės Guodos Burokienės ir Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narių lūpų ir rankų.

Apie pokyčius

Paklaustas, kas sudėtingiausia buvo per pirmininkavimo metus, S. Valčiukas ilgai nedvejojo.

„Labai lengvas klausimas – pati pradžia. Buvau seniūnaičiu. 2014 metais atėjau į rinkiminę-ataskaitinę konferenciją, kur mane pasiūlė kandidatu į bendruomenės pirmininkus, aš neatsisakiau ir iš kelių kandidatavusiųjų buvau išrinktas Naujamiesčio piliečių draugijos pirmininku, – pasakoja jau penkerius metus prie vadovo vairo stovintis vyras. – Tai buvo krytis į nežinomybę. Tad esu dėkingas buvusiam pirmininkui Rimantui Banevičiui, be kurio ramaus, sklandaus aiškinimo, patarimo būtų buvę gerokai sudėtingiau.“

Du dešimtmečiai negali būti nepažymėti pokyčiais. Į tai atkreipia dėmesį ir pats pirmininkas, kuris Naujamiestyje gyvena penkias dešimtis metų.

„Prieš 20 metų buvome ir kaip žmonės kitokie, ir kaip organizacija. Anksčiau bendruomenė teturėjo kabinetą, kurį skyrė savivaldybė, ir žmonių geranoriškumą. Dabar prasidėjęs projektų bumas. Sėkmės atveju reikia spėti koordinuoti ir jų įgyvendinimą, – pastebi S. Valčiukas. – Įsigijome ir stalus, ir palapines, ir garso aparatūrą… Iš esmės tie laikai tuo ir skiriasi, kad anuomet žmonės telkdavosi suorganizuoti kažką, patvarkyti bendrai, o dabar drąsiai ir patys pagalbą kažkam suteikti galime, ir tokį gražų, didelį renginį suorganizuoti.“

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.