Droną virš aligatoriaus skraidinusi pora nenumanė, kuo tai baigsis

AutoriusGISMETEO.LTFotoSTOP KADRAS

Didžiulio internautų dėmesio susilaukusiame „TikTok“ vaizdo įraše užfiksuota, kaip virš aligatoriaus skriejantis dronas suerzino gyvūną.

Šį reginį filmuojantiems žmonėms buvo tikras šokas, kai staiga iš vandens šoktelėjęs aligatorius ėmė ir sugriebė virš jo įkyriai zujantį droną ir ėmė jį kramtyti.

„O dieve, jis jį valgo,“ – įraše girdėti moters išgąstis. „Džordžai, ne! Nevalgyk šito,“ – sako moteris, tačiau nėra aišku ar aligatoriaus vardas iš tiesų Džordžas.

Iš gyvūno nasrų pradėjo sklisti dūmai. Įrašo pabaigoje matyti, kaip aligatoriui sunkiai sekasi nuryti sukramtytą droną.

Nėra žinoma, kuo visa tai baigėsi pačiam aligatoriui. Komentaruose „TikTok“ vartotoja rašė, kad jam viskas gerai, „jis ir po to vis dar atrodė alkanas“.

Visgi, šis incidentas paskatino diskusijas ar turėtų būti leidžiama dronus skraidinti gamtos buveinėse, kur jie trikdo čia gyvenančius gyvūnus.

Šiuo konkrečiu atveju, kai kurie internautai nurodė, kad incidentas įvyko Everglades nacionaliniame parke, kuriame galioja dronų naudojimą draudžiančios taisyklės. Visgi, pati įrašu pasidalinusi „tiktokerė“ teigė, kad visa tai buvo nufilmuota už parko ribų.

Įrašą peržiūrėjusių vartotojų reakcijos buvo daugiausia neigiamos. Kai kurie jų neslėpė pranešę apie šį įvykį atsakingoms institucijoms.

Gindamasi moteris sakė, kad incidentas buvo „atsitiktinis“.

Remiantis JAV Nacionalinių parkų tarnybos (angl. US National Park Service (NPS)) tvarkomis, nuo 2014 metų birželio nacionaliniuose parkuose, apimančiuose 417 parkų, 23 takų ir 60 upių, kurias valdo NPS, yra draudžiama naudoti dronus.

„Dėl susirūpinimo, kad bepilotės skraidyklės daro neigiamą poveikį lankytojų, darbuotojų ir laukinės gamtos saugumui, jos buvo apribotos visuose parkuose, išskyrus vos kelis,“ – skelbiama NPS tinklalapyje.

Naudojant dronus, parko lankytojai skundžiasi triukšmu ir nepatogumais, taip pat kyla pavojus parko lankytojų saugumui, o vieno užfiksuoto incidento metu buvo priekabiaujama prie parke gyvenančių laukinių gyvūnų, skelbia NPS.

Tokios taisyklės, ko gero, galioja ne tik už Atlanto, tad gerbkime gamtą ir jos gyventojus, netrikdydami jų ramybės.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Į upę įkritusį žveją Australijoje prarijo krokodilas

confident-noyce

V. Sinkevičius: karo kontekste dažnai kalbame apie infrastruktūrą, žmonių gyvybes, o žala gamtai lieka nuošalyje

confident-noyce

Įsibėgėjant pavasariui, keliamės į lauką: patarimai, kaip surengti įsimintiną iškylą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau