-1.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 19 sausio, 2022

Draudimo išmoką gauti siekęs Šiaulių verslininkas inscenizavo savo paties persekiojimą

AutoriusbnsFotobns

Šiaulių policija ir prokuratūra atskleidė, kad apgaule draudimo išmoką siekęs gauti verslininkas inscenizavo savo paties persekiojimą, kūno sužalojimą ir automobilio padegimą.

45 metų Šiaulių verslininko byla baigta tirti ir perduota nagrinėti teismui, joje verslininkas ir du jo bendrininkai yra kaltinami tyčiniu automobilio sunaikinimu visuotinai pavojingu būdu, verslininko nesunkaus sveikatos sutrikdymu ir pastarojo sukčiavimu, siekiant gauti draudimo išmokas, trečiadienį pranešė Šiaulių apskrities policija.

2019 metų lapkričio pabaigoje į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi išsigandęs ir įbaugintas Šiaulių verslininkas. Jis pareiškė, kad Kauno ir Klaipėdos nusikalstamo pasaulio atstovai, naudodami prievartą, iš jo reikalauja 40 tūkst. eurų.

Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos kriminalistai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl savavaldžiavimo, naudojant psichinę ar fizinę prievartą. Netrukus po kreipimosi, gruodį, prieš verslininką buvo fiksuoti net du išpuoliai ir dėl to pradėti du nauji ikiteisminiai tyrimai.

Gruodžio pradžioje, naktį, buvo padegtas šiauliečio nuomojamas 20 tūkst. eurų vertės automobilis „Land Rover“, kurį prieš dieną iki padegimo jis apdraudė vienoje draudimo bendrovių „Kasko“ draudimu. Verslininkas iškart po įvykio dėl patirto streso atsidūrė ligoninėje.

Pareigūnus jis tikino, kad padegimas – tai tų pačių Kauno ir Klaipėdos nusikalstamo pasaulio atstovų darbas. Tyrėjams įtariamojo nustatyti nepavyko – vaizdo stebėjimo kamerų įrašuose dėl per didelio atstumo nuo kameros iki įvykio vietos buvo matyti tik prieinančio prie automobilio, o po to nubėgančio žmogaus šešėlis.

Gruodžio pabaigoje, dienos metu, pasikėsinta į patį verslininką. Jis buvo užpultas grįžtantis į savo namus. Užpuolikas vyrui peiliu dūrė keletą kartų į koją, supjaustė jo ranką taip, kad buvo pažeistos pirštų sausgyslės ir nervai. Kurį laiką verslininkas buvo gydomas ligoninėje.

Pasak policijos, nukentėjusysis jį sužalojusio asmens apibūdinti negalėjo (ar nenorėjo), tik paaiškino, kad buvo užpultas iš nugaros. Pareigūnus verslininkas vėl bandė įtikinti, kad jį užpulti ir sužaloti galėjo tik Kauno ir Klaipėdos nusikalstamo pasaulio atstovai.

Peržiūrėjus šalia įvykio vietos esančio vaizdo fiksavimo kameros įrašą, pareigūnams pavyko atkurti įvykio aplinkybes.

Buvo matyti, kaip maždaug 200 metrų atstumu nuo verslininko gyvenamojo daugiabučio, atvažiuoja lengvasis automobilis. Po to sportiško sudėjimo tamsiai apsirengęs vyras su gobtuvu ant galvos eina tiesiai link verslininko gyvenamojo daugiabučio. Netrukus į namo kiemą įsuka verslininko automobilis, verslininkas įeina į namo laiptinę, o po kelių minučių iš namo kiemo išeina tas pats tamsiai apsirengęs vyras.

Užpuolimą tyrusius pareigūnus kamavo vienas klausimas: kas ir iš kur galėjo žinoti apie tai, kad verslininkas tą dieną trumpam važiuos į savo įmonę ir grįš į namus būtent tokiu laiku.

Pats verslininkas teigė, kad galbūt buvo sekamas, kadangi apie tai niekas negalėjo žinoti. Jo pateikta versija apie galimą sekimą buvo patikrinta ir ji nepasitvirtino.

Tačiau pareigūnai rankų nenuleido – profesionalus, kruopštus ir atsakingas jų darbas davė rezultatų, kurie nustebino juos pačius. Paaiškėjo, kad verslininko automobilio padegimą ir jo užpuolimą organizavo ne kas kitas, o jis pats, padedamas kitų asmenų.

Kriminalistai sako, kad jiems pavyko surasti verslininko rašytą nusikalstamų veikų prieš save patį atlikimo scenarijų, galintį pretenduoti į „Oskarų“ apdovanojimus. Jame net buvo surašyta, kokius parodymus policijos įstaigoje turėtų duoti vykdytojas, jei jį sulaikytų policijos pareigūnai. Taip pat buvo tiksliai numatytos nusikaltimų darymo data, laikas, vieta ir reikalingos priemonės. Scenarijuje nurodytos kūno vietos, į kurias jam turėjo būti padaryti smūgiai peiliu, tačiau neprognozuota, kad verslininkui pasireikš savisaugos instinktas ir jis nevalingai bandys apsisaugoti nuo peilio smūgių į koją ranka ir dėl to jam bus pažeistos pirštų sausgyslės ir nervai.

„Kruopščiai parengto scenarijaus pagrindinis vaidmuo buvo skirtas pačiam verslininkui, kuris meistriškai vaidino prieš tyrėjus nuskriaustą, įbaugintą ir depresijos apimtą verslininką. Siekdamas sustiprinti savo, kaip „nukentėjusiojo“, poziciją, vyras apie įvykius pasakojo savo verslo partneriams ir kitiems pažįstamiems žmonėms. Tokiais veiksmais ir melagingais parodymais jis ne tik klaidino pareigūnus, bet ir įbaugino savo giminaičius bei draugus, kurie net ir po atskleistos tiesos negalėjo patikėti, kad visa tai buvo tik inscenizacija“, – rašoma policijos pranešime.

Manoma, kad kruopščiai organizuodamas minėtus nusikaltimus, verslininkas turėjo tikslą sukčiavimo būdu iš draudimo bendrovės gauti solidžią draudimo išmoką, nes tuo metu jam labai reikėjo pinigų, kadangi priverstinai nurašomų lėšų iš visų jo banko sąskaitų suma siekė per 90 tūkst. eurų, verslininkas skendėjo skolose.

Draudimo bendrovė už sudegusį automobilį „Land Rover“ į jo sąskaitą pervedė 17 tūkst. eurų.

Be to, šiaulietis norėjo ikiteisminį tyrimą nukreipti klaidinga linkme, siekdamas teisėsaugos palankumo aiškinantis turtinius santykius su Klaipėdos verslininkais bei su jais susijusiais asmenimis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimas uždraudė elektronines cigaretes su įvairiais skoniais ir kvapais

confident-noyce

Panevėžyje sužalotos moters ir pro langą iškritusio ją gynusio vyriškio byla – už uždarų durų

confident-noyce

Vyras, moteriai jos prašymu nusiuntęs savo nuogo įrašus, nubaustas viešaisiais darbais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau