Draudimą nuo nelaimingų atsitikimų besirenkantys gyventojai domisi apsauga ne tik nuo traumų, bet ir nuo įvairių susirgimų bei jų pasekmių. Dažniausiai teiraujamasi papildomos draudimo apsaugos nuo erkių sukeliamų ligų, tačiau draudikai, pasiūlę apsidrausti ir nuo tokių ūmių susirgimų kaip legioneliozė, pastebi augantį tokios paslaugos poreikį.
Ne gyvybės draudimo bendrovės „Compensa Vienna Insurance Group“ sukaupta statistika rodo, kad daugiau nei du trečdaliai nelaimingų atsitikimų, tarp kurių – ir erkių įkandimai, patiriami aktyviai poilsiaujant gamtoje. Tačiau prie nelaimingų atsitikimų priskiriamų ūmių susirgimų, atimančių jėgas ir priverčiančių skubiai kreiptis į medikus, ne visuomet pavyksta išvengti ir leidžiant laiką namuose.
„Išnagrinėję savo klientų poreikius ir norėdami jiems suteikti kuo platesnę apsaugą, neseniai pasiūlėme galimybę apsidrausti nuo tokių ligų kaip legioneliozė, kurią gali sukelti per netinkamai prižiūrimą vandentiekio sistemą plintančios bakterijos. Apsaugą nuo šios ir kitų ligų galima pasirinkti draudžiantis nuo nelaimingų atsitikimų. Per pusę metų tai padarė jau 5 proc. šį draudimą pasirinkusių klientų“, – sako Linas Laugalis, „Compensa Vienna Insurance Group“ rizikos vertinimo departamento vadovas.
Pasak L. Laugalio, ūmių ligų, nuo kurių galima apsidrausti, sąrašas neseniai buvo papildytas ir salmonelioze bei trichinelioze. Į jį įtraukta ir meningito infekcija, difterija, ūminis apendicitas ir kitos ligos.
TAIP PAT SKAITYKITE: Panevėžyje – prevencinės priemonės, siekiant užkirsti legioneliozės židinių susidarymo galimybes
Ūmaus susirgimo, tokio kaip legioneliozė, atveju, galima tikėtis draudimo išmokos, kurios dydis, priklausomai nuo draudimo sumos, gali siekti iki 1,5 tūkst. eurų.
Legioneliozė – plaučių uždegimo rūšis, kurią sukelia Legionella bakterijos, plintančios per vandens dulksną, dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos. Ši liga gali pasireikšti keliomis formomis, o viena iš jų – Legionierių liga, kuriai būdingas karščiavimas, mialgija, kosulys ir pneumonija.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, Lietuvoje šiais metais užregistruoti trys legionierių ligos atvejai. Pernai legioneliozė diagnozuota vienuolikai šalies gyventojų. Dažniausiai ja suserga silpno imuniteto ar lėtinėmis ligomis sergantys asmenys.