Drama Pasvalyje: išplėšė iš šeimos sunkiai sergančią mergaitę

Drama Pasvalyje: išplėšė iš šeimos sunkiai sergančią mergaitę

TV3.LT / TV3 nuotr.

Pasvalio rajone vieną šeimą ištikusi krizė vėl verčia abejoti Lietuvoje kuriama Vaiko teisių apsaugos sistemos reforma. Genovaitė šiandien neranda sau vietos – jos nuo kūdikystės užaugintą anūkę atėmė ne už tai, kad močiutė kaip nors skriaudė anūkę, o už tai, kad močiutė drįso paprašyti pinigų mergaitės gydymui.

Gydymo mergaitei reikia gyvybiškai, nes valdiškos gydymo įstaigos tokio gydymo suteikti nesugeba.

Laidai „Prieš srovę“ močiutė pasakojo, kad 14-metė buvo perduota globėjai neatsižvelgiant į jos ligą.

BIC

Moteris įsitikinusi – po atskyrimo nuo šeimos, patirto streso mergaitės sveikata dar labiau susilpnėjo. Vos po dviejų dienų pas globėją mergaitė buvo išvežta į psichiatrijos ligoninę, nes ją ištiko nervinis priepuolis ir ji susižalojo save. „Mergaitė man paskambino ir paklausė ar jos ilgėsiuos, jeigu ji numirs. Ji labai verkė, sakė, kad ateina mirtis jos pasiimti“, – išsigandusios anūkės skambutį prisimena Genovaitė.

Moteris piktinasi, kad rytais jos anūkei nėra paduodami vaistai, o globėja palieka sergančią 14-metę vieną namuose ir išvažiuoja į SPA procedūras.

Padėti mergaitei po Genovaitės kreipimosi nutarė paramos ir labdaros fondas „Algojimas“, surinkęs pinigų brangiai kainuojantiems vaistams. Fondo įkūrėja Aušra Stančikienė Pasvalio vaiko teisių tarnybos poelgį laiko nesuvokiamu, nes dėl paauglei reikiamų vaistų močiutė buvo pasiryžusi atiduoti viską.

A. Stančikienė.

„Močiutė pasako, kad anūkė žalojasi ir tai iš karto jau yra tas grėsmės lygis, kai yra paimamas vaikas. Bet priežastis ir kad močiutė dėl to ir kreipėsi pagalbos, kad močiutė ieško pagalbos, kur ją nusivežti. Ji sakė, kad gali keisti gyvenamą vietą, gali parduoti bet ką, kad tik liktų, kur gyventi, nakvoti“, – apie tai, kad bet kokia kaina padėti anūkei siekė močiutė, atskleidė A. Stančikienė.

Laidos „Prieš srovę“ kūrybinei grupei nuvykus į Pasvalį ir pakalbinus šio miesto vaiko teisių specialistus sulaukta atsakymo, jog močiutė dėl visko meluoja. Genovaitė tikina, kad posėdžio metu jos anūkė suprato, kad ją bus bandoma atskirti nuo močiutės ir ši bandė pabėgti iš posėdžio, tačiau Pasvalio vaiko teisių skyriaus specialistai tokį mergaitės poelgį palaikė ne ligos požymiu, bet grėsmės lygiu ir nutarė atskirti ją nuo močiutės.

„Posėdžio metu mergaitė buvo stabili ir nebuvo jai jokio sutrikimo. Labai apgailestauju, negaliu komentuoti, kai man bus suteikti įgaliojimai, jums atsakysiu“, – teigė Pasvalio vaiko teisių skyriaus vyriausioji specialistė.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.