Drakonų valčių irkluotojai vėl susikovė Ėriškių tvenkinyje

Drakonų valčių irkluotojai vėl susikovė Ėriškių tvenkinyje

Rūta GIEDRAITYTĖ ("Tėvynė") / Organizatorių nuotr.

Minėdama karališkojo Ėriškių kaimo vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 465 metų jubiliejų, Ėriškių bendruomenė surengė kaimo šventę simboliniu pavadinimu „Vienybėje jėga“.

Pasveikinusi susirinkusiuosius tvenkinio pakrantėje, Ėriškių kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Giedraitienė džiaugėsi, kad šiuo dažno kaimo sodybų tuštėjimo metu ėriškiečiai, priešingai, nenustoja burtis ir nepraleidžia progų pabūti kartu, juokavo, kad Ėriškiuose, matyt, nenuobodu, nes svečių iš visų Lietuvos kampelių šiandien gausiai užsukę, palinkėjo visiems gerai praleisti laiką ir greitai nepabėgti – sulaukti grupės „Jonis“ koncerto.

BIC

Netrukus pasigirdo irklavimo varžybų organizatorių švilpukas – vandenyje besisupančios valtys laukė entuziastingai nusiteikusių dalyvių, jomis pasitreniruoti norintieji galėjo dar išvakarėse.

„Mūsų tikslas – kuo didesnis įvairaus amžiaus kaimo gyventojų įsitraukimas į bendras veiklas, – pabrėžė Virginija Giedraitienė. – Siekiame, kad visi šiame renginyje apsilankiusieji rastų sau mielą užsiėmimą ir ypač džiaugiamės, kad nemenka jo dalyvių dalis yra aktyvus jaunimas. Būtent dėl to pamėgtas drakonų valčių turnyras jau neatsiejamas nuo Ėriškių vardo – jį organizuojame ketvirtus metus iš eilės.“

Šiais metais ir vėl buvo „sumuštas“ pernykštis lenktyniavusiųjų skaičiaus rekordas – rungėsi net 12 komandų, o tiksliau – irklavo ir būgnus mušė beveik 100 ne tik Ėriškių gyvenvietės kaimynų, bet ir svečių, atvykusių iš Jotainių, Paįstrio, Upytės, Vadoklių, Panevėžio miesto, Panevėžio rajono vietos veiklos grupės, kuriuos akylai saugojo Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda.

Dar daugiau „palaikymo komandos“ dalyvių liko linksmintis tvenkinio krante, kur šurmuliavo mugė, apie žolynus pasakojo ir dalyvauti edukacinėje programoje kvietė Trakiškio bendruomenės žolininkės, savo auginamais arkliukais pajodinėti bei vežimaičiu pasivėžinti kvietė V. Žitkevičius su dukra Odeta, nuobodžiauti neleido organizuojamos sporto rungtys, žaidimai ir šokiai. Išalkę svečiai vaišinosi čia pat stropių šeimininkių katile išvirta garuojančia koše ir kepta kiaušiniene, taip pat galėjo pasmaguriauti ir delikatesų – avienos, Ėriškių medžiotojų būrelio laimikio.

Po kelias valandas trukusios įnirtingos kovos paaiškėjo dešimtviečių valčių plaukimo nugalėtojai: 1-oji vieta atiteko „Gym Nation“ komandai, 2-oji – nedaug nuo lyderių atsilikusiai Vadoklių-Mikėnų bendruomenės komandai, o 3-iąja džiaugėsi šventės šeimininkai – „Ėriškių vyrai“ komanda. 22-viečių valčių plaukimo rungtyje finišą greičiausiai pasiekė jungtinė Jotainių bendruomenės ir Ėriškių bendruomenės „Drakonų tramdytojų“ komanda.

Apdovanojimus turnyro dalyviams įteikęs Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis atkreipė dėmesį, kad skirtingų kaimų vietovių bendruomenės vis „atviresnės“:

„Svarbiausia ne tik suburti savo miestelio kaimynus, bet kuo aktyviau bendrauti ir su kituose regionuose veikiančiomis bendruomenėmis, siekti Lietuvos kaimo vietovių „tarptautiškumo“. Juk tik dalindamiesi savo patirtimi, unikalumu, galime praturtinti vienas kitą, mokytis ir judėti į priekį. Šiandien matome, kad sparčiai judame šio tikslo link.“

Šventėje dalyvavusi Seimo narė Guoda Burokienė taip pat džiaugėsi bendruomenių aktyvumu, patikino, kad pralaimėjusiųjų šiose varžybose nebus – komandai „Ėriškių banga“ padovanojo paguodos prizą.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.